Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 3d. 19:11

Sukilėliams apšaudžius Jemeno prezidento rūmus, sužeistas prezidentas ir premjeras

Sana
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sana

Jemeno prezidentas Ali Abdullah Salehas, ministras pirmininkas ir kiti pareigūnai buvo sužeisti, kai penktadienį sviediniai krito į mečetę prezidento rūmų teritorijoje, agentūrai sakė saugumo pareigūnas.

Mečetė buvo apšaudyta tuo metu, kai kovos, per kurias žuvo daugybė žmonių, iš sostinės Sanos šiaurinės dalies persimetė į sostinės pietinę dalį ir ši varginga Arabijos pusiasalio šalis atsidūrė ant pilietinio karo slenksčio.

Dviem sviediniams pataikius į mečetę, žuvo keturi keturi prezidento elitinės gvardijos karininkai, sakė pareigūnas.

Valdančiojo „Visuotinio liaudies kongreso“ lyderis sakė agentūrai AFP, kad A.A.Salehas buvo „lengvai sužeistas į pakaušį“.

Ministras pirmininkas Ali Mohammedas Mujawaras taip pat sužeistas, bet apie jo būklę neskelbiama.

Vėliau valstybinės televizijos kanalas pranešė, kad prezidentui „viskas gerai“.

Prezidentūrai artimas šaltinis agentūrai AFP pasakojo, kad Jemeno vicepremjeras, atsakingas už gynybą ir saugumą, generolas Rashadas al-Alimi „sunkios būklės paguldytas į ligoninę“.

Valdžia dėl šio išpuolio kaltina šeicho Sadiqo al-Ahmaro šalininkus, kurie nuo antradienio per nuožmias kovas su vyriausybės pajėgomis buvo užblokuoti šiaurinėje Sanos dalyje.

„Ahmaro gentis peržengė visas ribas“, – pareiškė valdančios partijos „Visuotinis liaudies kongresas“ atstovas.

Anksčiau penktadienį, Jemeno kariuomenė, kuri prieš sukilėlius panaudojo sunkiąją ginkluotę, apšaudė šeicho Hamido al-Ahmaro, didžiausios opozicinės partijos ir šeicho Sadiqo brolio, rezidenciją.

Valdančiojo „Visuotinio liaudies kongreso“ lyderis sakė, kad Ali Abdullah Salehas buvo „lengvai sužeistas į pakaušį“.Trys sviediniai susprogo netoli universiteto miesto centre, kur prezidento priešininkai nuo sausio pabaigos rengia viešą protesto steiką.

Liudininkų pasakojimu, po neilgai trukusios tylos prieš aušrą, artilerija ir sunkieji kulkosvaidžiai atnaujino šiaurinės Sanos apylinkių, kur įsikūręs šeichas Sadiqas, apšaudymą.

Jie sakė, kad per kautynes sudegė nacionalinių oro linijų „Yemenia“ būstinė bei sugriauti televizijos kanalo „Suhail TV“, kurį kontroliuoja Sadiqas, biurai.

Kol kas nežinoma, kiek aukų pareikalavo pastarasis susirėmimas, nes medikai negalėjo patekti į kovų vietas.

Nepaisant to, kad susirėmimai vyksta ketvirtą dieną iš eilės, demonstrantai vėl išėjo į Sanos gatves.

Šimtai žmonių, protestuojančių prieš prezidentą A.A.Salehą, susirinko aikštėje prie universiteto, solidarizuodamiesi su šalies pietuose esančiu Tajezu, kur saugumo pajėgos šią savaitę nužudė daugiau nei 50 protestuotojų.

Karinės pajėgos, ištikimos prie sukilėlių prisidėjusiam generolui Ali Mohsenui al-Ahmarui, buvo taip išdėstytos, kad apsaugotų protestuotojus, tačiau jų pozicijas taip pat apšaudė artilerija.

Tuo pačiu metu kaip ir praėjusį penktadienį, musulmonų maldos dieną, didžiulė A.A.Saleho šalininkų minia susirinko aikštėje prie prezidento rūmų į mitingą, kurį rodė valstybinė televizija.

Persijos įlankos arabų šalių taryba ragina nutraukti kovas Jemene

Persijos įlankos arabų šalių bendradarbiavimo tarybos generalinis sekretorius penktadienį paragino visus konflikto dalyvius Jemene nutraukti kovas, pareikšdamas, kad tai niekam nenaudinga.

„Tarybos šalys ragina visas partijas nedelsiant nutraukti kovas ir sustabdyti kraujo liejimą“, – sakoma Abdulattifo al-Zayani interviu, kurį jis davė televizijos kanalui „Al Arabiya“, pridurdamas, jog dėl valdžios perdavimo tarpininkaujančios arabų šalys pasirengusios dėti visas pastangas, kad padėtų Jemenui.

Persijos įlankos arabų šalių ministrų taryba su susirūpinimu ir liūdesiu stebi blogėjančią padėtį ir besitęsiančias kovas. Ši situacija yra apgailėtina ir niekam nenaudinga“, – sakė Persijos įlankos arabų šalių bendradarbiavimo tarybos generalinis sekretorius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 1 Jemenas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min