Procesus Kremliuje stebintiems analitikams šis žingsnis sukėlė daug klausimų: kodėl vienas artimiausių Putino rato žmonių staiga traukiasi? Ar šis atsistatydinimas buvo panaudotas kaip pašalinimo priemonė?
Mažai kas tikėjosi, kad įtakingą postą praradęs V.Jakuninas taps paprasčiausiu įstatymų leidėju. Jam prognozuota Federacijos tarybos vicepirmininko, pirmininko ar bent jau svarbaus komiteto vadovo vieta. Tačiau taip nenutiko.
Dar keisčiau tai, kad pats V.Jakuninas paskelbė, jog atsidės akademinei karjerai ir taps konkrečias problemas sprendžiančio specialistų kolektyvo (vadinamojo think-tanko) dalimi.
„Vladimiro Jakunino perkėlimas į Federacijos tarybą dabar atrodo kaip garbingas atleidimas, o ne naujos politinės karjeros pradžia“, – teigė politikos apžvalgininkas Ilija Karpiukas.
„Tikiuosi, kad galėsiu likti naudingas visuomenei, koncentruodamasis akademinei ir visuomeninei veiklai, gilindamasis į tarptautinių santykių ir tarpcivilizacinio dialogo temas“, – aiškino V.Jakuninas.
Sunku nedaryti išvados, kad V.Jakuninas buvo tiesiog išstumtas iš įtakingųjų rato, o tai, žinia, reiškia reikšmingus pasikeitimus Kremliuje.
Sunku nedaryti išvados, kad V.Jakuninas buvo tiesiog išstumtas iš įtakingųjų rato, o tai, žinia, reiškia reikšmingus pasikeitimus Kremliuje. Pastarąjį kartą toks sukrėtimas V.Putinui artimą ratą ištiko tada, kai 2011 metais rugsėjo mėnesį buvo priverstas atsistatydinti finansų ministras Aleksejus Kudrinas. A.Kudrinas pastaruoju metu aršiai kritikavo Rusijos finansų krizės valdymo politiką.
Šie pasikeitimai įvyko likus kelioms dienoms iki V.Putino grįžimo į prezidento postą ir likus keliems mėnesiams iki Kremlių išgąsdinusių gausių protestų didžiausiuose Rusijos miestuose.
V.Jakunino pasitraukimas taip pat leidžia teigti, kad sistema, kuria rėmėsi V.Putino valdymas, artimo draugų rato parama ir solidarumas žlunga. Neaišku, kaip toliau pasisuks V.Putino likimas Kremliuje, tačiau V.Jakunino pasitraukimas gali tapti rimtų pokyčių pradžia.