TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sulaikytųjų „Latvenergo“ byloje skaičius gali padidėti

Šaltinis: BNS
0
A A

Latvijos kovos su korupcija biuras (KKB), tirdamas baudžiamąją bylą dėl galimų neteisėtų bendrovės „Latvenergo“ pareigūnų veiksmų sulaikė aštuonis žmones ir neatmeta galimybės, kad šioje byloje gali būti dar daugiau sulaikytųjų, penktadienį interviu Latvijos radijui pareiškė KKB viršininko pavaduotoja Juta Strykė.

„Kol kas, tiesa, kalbėti apie tai per anksti, bet atmesti tokios galimybės mes negalime“, – sakė ji.
J.Strykė priminė, kad KKB kaltina „Latvenergo“ pareigūnus ir privačių įmonių darbuotojus nusikalstamai gautų daugiau kaip 1,13 mln. eurų (3,9 mln. litų) legalizavimu.

„Baudžiamasis procesas pradėtas birželio 14 dieną – praėjo tik keturios dienos. Mes labai intensyviai dirbame, ir grupė tyrėjų kasdien padaro labai daug veiksmų – šią savaitę padaryta 30 kratų ir atlikta daugiau kaip 50 procesinių veiksmų“, – pranešė ji.

„Kaltinimas (pirminis) pateiktas maždaug dėl milijono. Po kiek laiko ši suma, žinoma, gali keistis, ir mes prognozuojame, kad ji didės“, – sakė J.Strykė.

KKB darbuotojai šioje byloje atliko daugiau kaip 250 tūkst. eurų (863 tūkst. litų) poėmį.

„Kaltinimas (pirminis) pateiktas maždaug dėl milijono. Po kiek laiko ši suma, žinoma, gali keistis, ir mes prognozuojame, kad ji didės“, – sakė J.Strykė.

„Byloje dėl „Latvenergo“ surinkta įvairių įrodymų – kaltinimas pagrįstas ne tik liudijimais. Kaip ilgai KKB rengia šią bylą, ji nesakė: „Ne neseniai, bet tiksliai nepasakysiu“.

KKB viršininko pavaduotoja pažymėjo, kad byla dėl „Latvenergo“ gali būti didžiausia iš KKB ištirtų, bet tiksliai tai bus pagalima pasakyti tik pasibaigus tyrimui. Su byla susiję labai daug asmenų ir labai daug įmonių, pridūrė ji.

„Mes manome, jog reikės gana daug laiko visoms galimai nusikalstamoms veikoms išnarplioti“, – sakė J.Strykė.

„Latvenergo“ pareigūnai ir privačių įmonių darbuotojai kaltinami nusikalstamai įgytų daugiau kaip 1,13 mln. eurų legalizavimu.

Kaip jau pranešta, įtardama galimai neteisėtus „Latvenergo“ pareigūnų veiksmus laikotarpiu nuo 2006 iki 2010 metų KKB pradėjo baudžiamąjį procesą dėl nusikalstamų veikų, susijusių su piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, kyšininkavimo ir nusikalstamai įgytų lėšų legalizavimo dideliu mastu organizuota grupe.

Baudžiamasis procesas pradėtas pirmadienį, birželio 14 dieną, birželio 15 ir 16 dienomis sulaikyti aštuoni žmonės, penki iš jų – valstybinių įmonių „Latvenergo“ ir „Sadales tikls“ darbuotojai.

Dviem valstybiniams pareigūnams ir vienam privačiam asmeniui teismas paskyrė kardomąją priemonę – areštą, kitiems įtariamiesiems – nesusijusias su laisvės atėmimu kardomąsias priemones.

Areštuoti „Latvenergo“ valdybos pirmininkas Karlis Mikelsonas, viceprezidentas Aigaras Melko ir verslininkas Andrejus Livanovičius.

Valstybei priklausanti bendrovė „Latvenergo“ gamina elektros ir šiluminę energiją ir ja prekiauja, taip pat teikia telekomunikacines ir IT paslaugas.

Įtariamieji „Latvenergo“ byloje veikė labai kūrybingai

Įtariamieji „Latvenergo“ byloje veikė labai kūrybiškai, penktadienį interviu Latvijos radijui pareiškė KKB  viršininko pavaduotoja Juta Strykė.

Ji pranešė, kad KKB, tirdama šią bylą, taip pat turės prašyti užsienio tarnybų pagalbos.

„Šie asmenys įtariami tuo, kad užtikrino palankius privatiems verslininkams sprendimus ir piktnaudžiavo tarnyba savanaudiškais tikslais. Pinigai buvo legalizuojami. Legalizuoti – reiškia nusikalstamai gautus pinigus paversti teisėtai gautais. Šiuo atveju legalizavimas vyko įvairiais būdais – ir per nekilnojamojo turto sandorius, ir per užsienyje užregistruotas įmones, ir per pinigų pervedimus, – sakė J.Strykė.

„Legalizuodami pinigines lėšas šie asmenys veikė labai kūrybingai“, – pažymėjo ji.

„Legalizuodami pinigines lėšas šie asmenys veikė labai kūrybingai“, – pažymėjo ji.

„Latvenergo“ pareigūnai įtariami tuo, kad priiminėjo privatiems verslininkams palankius sprendimus, kai buvo atliekami įvairūs objektų rekonstrukcijos darbai ir valstybiniai užsakymai.
J.Strykė priminė, kad baudžiamasis procesas pradėtas dėl nusikalstamų veikų laikotarpiu nuo 2006 iki 2010 metų.

„Tai labai ilgas laikotarpis. Per tą laiką priimta daug sprendimų, ir mes turime žinių apie kai kuriuos neteisėtus veiksmus atliekant kelis rekonstrukcijos darbus ir valstybinius užsakymus. Per tyrimą mes tai patikslinsime ir tai pranešime“, – sakė ji.

Konkrečių projektų J.Strykė nenurodė ir nepatvirtino spaudoje minėtos informacijos, kad įstatymų pažeidimai susiję su Rygos 1-osios ir 2-osios šiluminių elektrinių ir Pliavinių hidroelektrinės rekonstrukcija.

„Žinoma, minėti darbai atlikti ir sprendimai priimti šiuo KKB tiriamu laikotarpiu“, – pažymėjo ji.

KKB viršininko pavaduotoja pranešė, kad nusikalstamai įgytoms lėšoms legalizuoti buvo naudojamos ir užsienio bendrovės.

„Tiriant šiuos baudžiamuosius procesus mums teks prašyti, kad padėtų užsienio tarnybos ir nusiųsti joms prašymus dėl teisinės pagalbos“, – sakė ji.

Keli „Latvenergo“ pareigūnai ir privačių įmonių darbuotojai yra kaltinami legalizavę nusikalstamai įgytus 1,13 mln. eurų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min