Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 17d. 12:22

Šv.Patriko dienos iškilmes JAV aptemdė nesutarimai su LGBT organizacijomis

Šv.Patriko diena Londone
„Scanpix“ nuotr. / Šv.Patriko diena Londone

Niujorko meras Billas de Blasio tapo pirmuoju miesto vadovu per kelis pastaruosius dešimtmečius, nedalyvausiančiu tradiciniame Šv.Patriko dienos parade, kilus ginčui, ar tų eitynių dalyviai gali demonstruoti LGBT teisių gynėjų simboliką.

Tačiau Airijos premjeras sakė dalyvausiantis parade, nes šioje šventėje svarbiausiai airiškumas, o ne lytinė orientacija.

B.de Blasio sprendimas nedalyvauti parade pabrėžia tvyrančią politinę įtampą dėl gėjų teisių klausimo. Bostono meras Martinas Walshas irgi nedalyvavo sekmadienį jo mieste surengtose eitynėse, kai nutrūko derybos, ar tame renginyje gali žygiuoti vienos gėjų organizacijos nariai.

Tačiau tūkstančiai žalius drabužius vilkinčių žmonių atėjo pasižiūrėti, kaip žygiuoja dūdmaišininkai ir kiti parado dalyviai. Panašus renginys vyko ir Filadelfijos centre.

Daugelis kitų pasaulio miestų, tokių kaip Monrealis, savaitgalį taip pat šventė Šv.Patriko dieną, o daugelis garsių statinių, tarp jų Miegančiosios gražuolės pilis Paryžiaus „Disneilende“ ir garsusis Prancūzijos sostinės naktinis klubas „Moulin Rouge“, buvo apšviesti žaliais prožektoriais.

„Scanpix“ nuotr./LGBT aktyvistai Bostono Šv.Patriko dienos šventėje
„Scanpix“ nuotr./LGBT aktyvistai Bostono Šv.Patriko dienos šventėje

Per renginius, kurių daugelį parėmė Airijos turizmo biuras, žalia spalva taip pat buvo apšviestas Petržino apžvalgos bokštas Prahoje, Reino krioklys netoli Ciuricho, Tadž Mahalo mauzoliejus Indijoje, apžvalgos ratas „London Eye“ Britanijos sostinėje, Niagaros krioklys, Las Vegaso miesto ribos ženklas, Niujorko dangoraižis „Empire State Building“; pasviręs Pizos bokštas, Sidnėjaus operos rūmai Australija, didžiosios Gizos piramidės ir Sfinksas Egipte.

Airijos premjeras Enda Kenny tapo pirmuoju tos šalies vyriausybės vadovus, dalyvavusiu sekmadienį Bostone surengtuose kasmetiniuose Šv.Patriko dienos pusryčiuose.

„Scanpix“ nuotr./Šv.Patriko diena Paryžiuje
„Scanpix“ nuotr./Šv.Patriko diena Paryžiuje

E.Kenny priešinosi Airijos ir Amerikos gėjų teisių gynėjų spaudimui išreikšti palaikymą lygių teisių aktyvistų dalyvavimui Šv.Patriko dienos paraduose.

„Šv.Patriko dienos parade (Niujorke) svarbiausia airiškumas, o ne lytinė orientacija – ir aš mielai jame dalyvaučiau“, – premjeras sakė Dubline, prieš išvykdamas į šešių dienų kelionę po Jungtines Valstijas.

Airijoje Šv.Patriko diena tampa puikia proga pareklamuoti savo turizmą, kuris sudaro didelę dalį šios šalies ekonomikoje.

„Scanpix“ nuotr./Šv.Patriko diena Pizoje, Italija
„Scanpix“ nuotr./Šv.Patriko diena Pizoje, Italija

„Airijos žmonėms pagal gimimą arba kilmę, kad ir kur jie gyventų pasaulyje, taip pat visiems, kurie tiesiog laiko save Airijos draugais – linkiu jums visiems laimingos, taikios ir autentiškai airiškos Šv.Patriko dienos“, – Airijos prezidentas Michaelas D.Higginsas, Dubline vykusio parado garbės svečias, pareiškė savo pranešime.

Paradas Niujorke, kurio tradicija yra senesnė negu pats miestas, kiekvienais metais kovo 17-ąją pritraukia daugiau negu milijoną žiūrovų ir 200 tūkst. dalyvių.

Jo organizatoriai sakė, kad LGBT teisių organizacijoms nedraudžiama dalyvauti eitynėse, tačiau jiems neleidžiama demonstruoti savo judėjimo simbolikos ir reikšti savo pažiūrų.

„Scanpix“ nuotr./Šv.Patriko diena Briuselyje
„Scanpix“ nuotr./Šv.Patriko diena Briuselyje

Kai kurios lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų (LGBT) bendruomenės organizacijos ketino pirmadienį protestuoti prieš Šv.Patriko dienos paradą Niujorko 5-ojoje aveniu.

Kiti planavo pašalinti airišką alų „Guinness“ iš lentynų bare „Stonewall Inn“, kuris laikomas LGBT teisių judėjimo lopšiu, protestuodami prieš aludarių planus tapti parado finansiniais rėmėjais. Tačiau šių planų buvo atsisakyta sekmadienio vakarą, kai bendrovė „Guinness“ savo pranešime nurodė nefinansuosianti parado.

Kitos alaus bendrovės jau anksčiau prisidėjo prie boikotų: „Sam Adams“ atsisakė paremti paradą Bostone, o „Heineken“ ignoruos eitynes Niujorke.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min