TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šv.Pauliaus kape rasta kaulų fragmentų

Popiežius Benediktas XVI
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Benediktas XVI
Šaltinis: BNS
0
A A

Popiežius Benediktas XVI sekmadienį paskelbė, kad I–II mūsų eros amžiumi datuojami kaulų fragmentai, kurių rasta Šv.Pauliaus bazilikoje Romoje, patvirtina nuomonę, jog šioje šventovėje yra palaidoti Tautų apaštalo palaikai.

„Regis, tai patvirtina vieningą ir neginčijamą tradicinį įsitikinimą, jog tie (kaulai) yra mirtingi apaštalo Pauliaus palaikai“, – pontifikas sakė Popiežiškoje Šv.Pauliaus bazilikoje, pirmadienį švenčiamos Šv.Petro ir Šv.Pauliaus dienos išvakarėse.

Šv.Petrą ir šv.Paulių krikščionys laiko svarbiausiais iš pirmųjų misionierių. Paulius, kuris atsivertė kelyje į Damaską, išvydęs akinamą Jėzaus Kristaus viziją, pradėjo apaštalauti tarp pagonių graikų ir romėnų, o 65-aisiais mūsų eros metais buvo nukirsdintas Romoje.

Krikščionys tiki, kad šv.Paulius buvo palaidotas su šv.Petro palaikais katakombose, esančiose prie Apijaus kelio. Vėliau Pauliaus palaikai buvo perkelti į apaštalo garbei pastatytą baziliką.

Šimtus metų tikėta, kad šventojo palaikai ilsisi po šios bažnyčios altoriumi. Tačiau 2006 metais Popiežiškojoje Šv.Pauliaus bazilikoje buvo rastas akmeninis sarkofagas, o Vatikano archeologai pateikė prašymą moksliniais metodais ištirti religinę tradiciją.

Pirmieji šių tyrimų rezultatai paaiškėjo besibaigiant Pauliaus metams, kuriuos Katalikų bažnyčia švenčia minėdama antrąjį tūkstantmetį nuo Tautų apaštalo gimimo.

Benediktas XVI pateikė kai kurių archeologų tyrimo detalių: pasak jo, sarkofage buvo išgręžta maža anga, pro kurią buvo apžiūrėtas vidus.

Mokslininkai pastebėjo „purpuro spalvos vertingų lininės drobių, padengtų grynu auksu, pėdsakų, taip pat mėlynos spalvos audinio su lininiu pluoštu", nurodė pontifikas.

„Taip pat rasta raudonų smilkalų grūdelių, baltymų ir kalkakmenio pėdsakų. Ten taip pat buvo mažyčių kaulų fragmentų, kuriuos ekspertams ištyrus radioaktyviosios anglies datavimo metodu paaiškėjo, kad jie priklausė asmeniui, gyvenusiam pirmajame arba antrajame šimtmetyje“, – pridūrė jis.

Bazilikos arkikunigas kardinolas Andrea Codero Lanza di Montezemolo penktadienį sakė, kad Benediktas XVI neatmetė galimybės „kada nors nurodyti išsamiau ištirti“ šiuos palaikus.

Jis pridūrė, jog tyrimai po bazilikos altoriumi įrengtame kape buvo atlikti atsižvelgiant į tolesnės analizės galimybę. Tačiau arkikunigas pridūrė, kad atverti sarkofagą būtų „didelis darbas, turint omenyje, kad kapas yra milžiniškas ir kad tikriausiai reikėtų išardyti altorių“.

Nuo 2006 metų pabaigos bazilikos lankytojai galėjo pamatyti sarkofagą pro pagrindiniame altoriuje padarytą angą.

Pasak A.C.Lanza di Montezemolo, „nėra abejonių", kad šiame kape palaidotas apaštalas Paulius.

 Leidimas atlikti archeologinius kasinėjimus bazilikoje buvo išduotas 2002 metais, o 2005 metų vasarį Vatikanas nurodė, jog šiame sarkofage yra šv.Pauliaus palaikai.

Su pranešimu apie kaulų dalelių atradimą nuskambėjo žinia, jog Vatikano archeologai atrado, kaip manoma, seniausią išlikusį šv.Pauliaus atvaizdą. Ant Romos katakombų sienų rasta šį apaštalą vaizduojanti freska tikriausiai buvo sukurta IV amžiaus pabaigoje.

Vatikano dienraštis „L'Osservatore Romano“, kuris apie šį atradimą pranešė sekmadienį, išspausdino freskos nuotrauką. Joje raudoname fone vaizduojamas vyro veidas su smaila barzda, gaubiamas ryškiai geltono nimbo. Vyro kakta išvagota raukšlių.

Pasak Popiežiškosios šventųjų paminklų archeologijos komisijos ekspertų, šis atvaizdas birželio 19 dieną buvo rastas Romoje esančiose Šv.Teklės katakombose. „L'Osservatore Romano“ nurodė, jog ši freska tikriausiai yra „seniausia ikona istorijoje, susijusi su šio apaštalo kultu".

Pirmieji krikščionys Romoje buvo laidojami katakombose, iškastose po miestu slūgsančiose minkštose uolienose. Šių požemių sienos buvo puošiamos religiniais atvaizdais, daugelis kurių yra Pompėjos stiliaus.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min