Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 26, 23:02

Švedai klausia: ar narystė NATO suderinama su daug dešimtmečių puoselėtu pacifizmu?

Švedija du šimtmečius vengė karinių aljansų ir laikėsi neutralumo. Tokia politika keičiasi Rusijos invazijos į Ukrainą akivaizdoje – Stokholmas praėjusią savaitę priėmė sprendimą siekti narystės NATO, o tai iš esmės keičia šalies saugumo situaciją. Daugybė švedų dabar sumišę klausia: ar ir toliau galime dėtis pacifistais, jei dalyvaujame branduoliniame aljanse?
Švedijos kariai per pratybas Tik prenumeratoriams
Švedijos kariai per pratybas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kaip rašo „The Wall Street Journal“, jau daug dešimtmečių labai didelė svarbi Švedijos nacionalinės tapatybės dedamoji – neutralitetas.

Todėl šalies žmonės dabar klausia, kaip valstybė galės toliau siekti lyderystės siekiant taikos pasaulyje ir branduolinio nusiginklavimo, jei jau netolimoje ateityje greičiausiai taps NATO – karinio aljanso, savo galią grindžiančio branduoliniais ginklais – nare.

Švedija kartu su Suomija praėjusią savaitę padavė paraišką dėl prisijungimo prie NATO. Nors abiejose šalyse dar ne per seniausiai visuomenė nepasisakydavo už narystę Aljanse, rusų invazija į Ukrainą pakeitė pusiausvyrą.

Švedijos gynybos universiteto profesorius, Švedijos karališkosios karo mokslų akademijos narys Kjellas Engelbrektas 15min teigė, kad didelės dilemos nemato – esą dabar, prieš narystės ratifikavimą Stokholmui balansuoti gal ir sunkiau, bet prisijungus prie NATO neturėtų kilti didesnių problemų tęsiant dabartinę užsienio politikos liniją.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min