Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Imigrantams palankia politika pasipiktinę „Švedijos demokratai“ sukėlė politinę krizę

"Švedijos demokratų" partijos lyderis Mattiasas Karlssonas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / "Švedijos demokratų" partijos lyderis Mattiasas Karlssonas
Šaltinis: BNS
0
A A

Švedijoje antradienį įsiplieskė politinė krizė, kai ultradešinioji Švedijos demokratų partija, kuri yra trečioji didžiausia parlamente, pažadėjo blokuoti naujos kairiųjų ir žaliųjų vyriausybės biudžeto projektą.

„Švedijos demokratai dirbs, kad nuverstų kiekvieną vyriausybę ir kiekvieną biudžeto pasiūlymą, kuris palaiko padidėjusią imigraciją dabartiniame lygmenyje“, – per spaudos konferenciją pareiškė šios partijos vadovo pareigas einantis Mattiasas Karlssonas, komentuodamas žingsnį, kuris gali nulemti pirmalaikius rinkimus

Partija, nuo kurios priklauso jėgų pusiausvyra parlamente, sakė, kad jos sprendimas yra reakcija į imigrantams palankią mažumos vyriausybės politiką. Ji pažadėjo palaikyti alternatyvų biudžeto projektą, pasiūlytą centro dešiniojo aljanso, net jeigu aljanso pozicija dėl imigracijos yra artima vyriausybės pozicijai.

Partija, nuo kurios priklauso jėgų pusiausvyra parlamente, sakė, kad jos sprendimas yra reakcija į imigrantams palankią mažumos vyriausybės politiką. 

Premjeras Stefanas Loefvenas sakė žurnalistams, kad Švedijos demokratai parlamente elgiasi kaip teatre, aukščiau visko keldami politinę taktiką. Jis pakvietė keturias opozicijos aljanso partijas į nepaprastąsias derybas, kurios užsitęsė iki išnaktų, prieš trečiadienį vyksiantį balsavimą parlamente.

Švedijos parlamente nebalsuojama dėl nepasitikėjimo vyriausybe, bet jeigu būtų nubalsuota už opozicijos biudžeto projektą, tai taptų žeminančiu vyriausybės pralaimėjimu.

„Esu pasiruošęs bendradarbiauti su visu politiniu spektru“, – pabrėžė premjeras.

„Yra 4–5 svarstytinos galimybės“, – pridūrė S.Loefvenas, neatmesdamas galimybės atsistatydinti ir paskelbti pirmalaikius rinkimus.

S.Loefveno socialdemokratai per rugsėjo 14 dieną vykusius rinkimus užsitikrino 31 proc. balsų ir yra didžiausia frakcija parlamente.

Nuo 2010 metų visos šalies politinės partijos atsisakydavo bendradarbiauti su Švedijos demokratų partija, nusistačiusia prieš imigrantus.

„Protinga kalbėtis su mumis ir įsiklausyti, ką galvoja 800 tūkst. mūsų rinkėjų“, – M.Karlssonas pareiškė antradienį, kritikuodamas jo partijos politinį boikotą ir teigdamas, kad Švedijos imigracijos politika yra ekstremali.

„Protinga kalbėtis su mumis ir įsiklausyti, ką galvoja 800 tūkst. mūsų rinkėjų“, – M.Karlssonas pareiškė antradienį, kritikuodamas jo partijos politinį boikotą ir teigdamas, kad Švedijos imigracijos politika yra ekstremali.

Švedijos demokratų palaikymas per pastaruosius rinkimus padidėjo dvigubai – ši partija surinko beveik 13 proc. balsų ir tapo trečiąja didžiausia parlamente. Prieš rinkimus ji stengėsi išnaudoti rinkėjų susirūpinimą dėl rekordiškai aukšto imigracijos lygio.

Vien atvykstančių pabėgėlių skaičius šiais metais tikriausiai priartės prie 100 tūkst. – iš dalies dėl Švedijos sprendimo suteikti teisę nuolat gyventi visiems prieglobsčio prašantiems Sirijos piliečiams.

57 metų premjeras paragino opozicijos aljansą, kontroliuojantį 40,4 proc. vietų parlamente, toliau boikotuoti prieš imigrantus nusistačiusią partiją ir tartis dėl kompromiso.

„Ar jie pasiruošę dabar bendradarbiauti su vyriausybe dėl biudžeto, ar jie pasiruošę valdyti su Švedijos demokratų palaikymu?“ – klausė jis.

„Visada sakiau, kad nesėdėsiu ir neadministruosiu kažkieno kito biudžeto“, – pareiškė S.Loefvenas ir pridūrė, jog gali atidėti šį balsavimą ir pateikti naują projektą sausį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min