Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas: Rusija visu greičiu tęsia propagandinį karą

Carlas Bildtas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Carlas Bildtas
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Williamas Hague'as pirmadienį įspėjo Rusiją, kad Europos Sąjunga yra pasirengusi įvesti daugiau sankcijų dėl krizės Ukrainoje, jei tai bus būtina. Jis taip pat teigė, kad ES iki penktadienio tikisi iš Rusijos sulaukti realios paramos Ukrainos prezidento Petro Porošenkos pasiūlytam taikos planui.

W.Hague'as tai pareiškė atvykęs į Liuksemburgą dalyvauti Bendrijos šalių užsienio reikalų ministrų pasitarime, kuriame prieš penktadienį numatytą ES lyderių susitikimą ketinama aptarti papildomų sankcijų Rusijai klausimą.

„Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neturėtų abejoti tuo, kad mes Europos Sąjungoje esame pasirengę imtis tų priemonių“, – sakė žurnalistams W.Hague'as.

„Buvo daug dirbta rengiant platesnes sankcijas Rusijai“, – pridūrė jis.

Carlas Bildtas savo ruožtu apkaltino Rusiją, kad ji „visu greičiu tęsia propagandinį karą, ir nėra jokių ženklų, kad ji uždaro sieną“

W.Hague'as P.Porošenkos planą apibūdino kaip stiprų ir labai gerą. „Mes tikimės, kad dabar visi, įskaitant ir Rusiją, dirbs su juo“, – pažymėjo jis.

Į Liuksemburgą atvykęs Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas savo ruožtu apkaltino Rusiją, kad ji „visu greičiu tęsia propagandinį karą, ir nėra jokių ženklų, kad ji uždaro sieną“.

Pasak ministro, jei Rusija nepakeis kurso, ji turi sulaukti griežtesnių sankcijų.

ES keliais etapais jau yra įvedusi tam tikras sankcijas Rusijai dėl jos vaidmens Ukrainos krizėje, tačiau delsia prieš ją imtis griežtesnių ekonominių priemonių, nes kai kurios Bendrijos narės būgštauja, kad tai smarkiai pakenks santykiams su pagrindine energijos išteklių tiekėja.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min