Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Švedijos vadovai nori griežtesnių bausmių prostitučių klientams

Prostitutė derasi su klientu.
„Scanpix“ nuotr. / Prostitutė derasi su klientu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Švedijos premjeras Fredrikas Reinfeldtas nori griežtesnių bausmių prostitučių paslaugomis besinaudojantiems asmenims. Pagal švedų įstatymus, šioje šalyje baudžiamos ne savo kūnu prekiaujančios moterys, o jų klientai, rašo gazeta.pl. Jiems gresia bauda arba kalėjimas iki vienerių metų.

Kalėdiniame pasisakyme F.Reinfeldtas pareiškė, kad norėtų, jog mokėjimas už nepilnamečių teikiamas seksualines paslaugas būtų baudžiamas laisvės atėmimu. Taip pat premjeras tvirtina sieksiąs, kad griežtėtų bausmės ir asmenims, kurie moka pinigus už seksą su prekybos žmonėmis aukomis, žinodami apie šį faktą.

Švedijos premjero teigimu, nė vienas prostitučių paslaugomis besinaudojęs žmogus (o tokių atvejų per metus užfiksuota 4782) iki šiol nenubaustas realia laisvės atėmimo bausme.

Švedijos parlamentas pirmasis pasaulyje 1998 metais uždraudė naudotis mokamomis seksualinėmis paslaugomis. Bausmės skiriamos būtent prostitučių klientams, taip pat prostitucijos organizatoriams – viešnamių ar atitinkamų agentūrų savininkams.

Tokį požiūrį į prostitucijos problemą nulėmė įsitikinimas, kad seksualines paslaugas teikiantis asmuo neturi būti baudžiamas, nes jis tėra auka. 

Švedijos pavyzdžiu pasekė ir Norvegija, kurios piliečiams draudimas naudotis prostitučių paslaugomis galioja net ir užsienyje.

Nuo 2009 metų ir Islandijoje seksualinių paslaugų pirkimas gresia bausmėmis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min