Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 3d. 14:01

Šveicarija paskelbė sankcijas dar 15 Rusijos ir Ukrainos piliečių

Šveicarijos vėliava
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Šveicarijos vėliava

Šveicarijos vyriausybė paskelbė sankcijas dar 15 asmenų dėl separatizmo ir terorizmo palaikymo Ukrainoje, pranešė radijas „Svoboda“.

Į sąrašą įtraukti dešimt Rusijos piliečių, taip pat penki asmenys, tiesiogiai siejami su neramumais pietryčių Ukrainoje. Dabar Šveicarija sankcijas dėl Ukrainos krizės yra paskelbusi iš viso 48 asmenims.

Šveicarija pabrėžė, kad svarbiausias tikslas – užkirsti kelią tarptautinių sankcijų dėl padėties Ukrainoje nepaisymui.

Visiems į sankcijų sąrašą įtrauktiems asmenims suvaržoma galimybė atlikti finansines operacijas Šveicarijoje, todėl jie negalės pervesti savo aktyvų į šią šalį.

Šveicarijos finansų tarpininkams uždrausta užmegzti naujus verslo santykius su sąraše išvardytais fiziniais asmenimis.

Tiems asmenims taip pat uždrausta atvykti į Šveicariją, kadangi analogišką sprendimą yra priėmusi Europos Sąjunga (ES). Šveicarija nėra Bendrijos narė, tačiau laikosi bendrų ES taisyklių.

Į papildomą sąrašą, kuriame išvardytiems asmenims sankcijos įsigaliojo gegužės 2 dieną, buvo įtrauktas Rusijos prezidento Vladimiro Putino nuolatinis atstovas aneksuotame Kryme Olegas Belavencevas, Krymo reikalų ministras Olegas Saveljevas, Sevastopolio gubernatorius Sergejus Miniaila, Rusijos Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojai Sergejus Neverovas ir Liudmila Švecova, Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas, vadinamosios Donecko liaudies respublikos lyderis Sergejus Purginas, taip pat jos „vadovybės“ nariai Denisas Pušilinas ir Sergejus Cyplakovas.

Anksčiau, reaguodamas į Rusijos agresiją Ukrainoje, Bernas įšaldė nuversto promaskvietiško Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir jo aplinkos veikėjų aktyvus, sustabdė karinės paskirties prekių eksportą į Rusiją, atšaukė Rusijos kariuomenės specialistų mokymus Šveicarijoje, taip pat sustabdė derybas su Rusija dėl laisvosios prekybos sutarties.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min