Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Šveicarijoje sprendimo dėl ekstradicijos laukiantis Polanskis dėkoja savo rėmėjams

Romanas Polanskis padėkojo žmonėms už palaikymo žinutes jam siekiant, kad Šveicarija neišduotų jo Jungtinėms Valstijoms, kuriose kino kūrėjui iškelta byla dėl 1977-aisiais turėtų neteisėtų lytinių santykių su nepilnamete.
Romanas Polanskis
Romanas Polanskis. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Šias žinutes atsiuntė mano kaimynai, žmonės iš įvairių vietovių Šveicarijoje ir už šalies ribų, iš viso pasaulio“, – rašo „Oskaro“ laureatas savo atvirame laiške, kuris paskelbtas prancūzų intelektualo Bernardo–Henri Levy interneto svetainėje.

„Norėčiau, kad jie visi žinotų, kaip tai padrąsina, kai įkalintas kameroje girdi žmonių balsų aidą ir matai jų solidarumą gaudamas rytinę korespondenciją“, – rašo R.Polanskis. Prancūzijos ir Lenkijos pilietybes turintis R.Polanskis Šveicarijoje buvo areštuotas rugsėjo 26 dieną pagal tarptautinį arešto orderį, kai atvyko į Ciurichą atsiimti kino apdovanojimo už viso gyvenimo pasiekimus.

Tokių klasika tapusių filmų kaip „Rozmari kūdikis“ ir „Kinų kvartalas“ kūrėjas šiuo metu laikomas namų arešto sąlygomis savo kalnų namelyje slidinėjimo kurorte Gštade .

Čia jis laukia sprendimo dėl išdavimo Jungtinėms Valstijoms, kur režisierius gali būti nuteistas kalėti už lytinius santykius su 13-mete 1977 metais.

76 metų R.Polanskis 1978-aisiais pabėgo iš Jungtinių Valstijų, nes manė, kad teisėjas jam gali skirti 50 metų kalėjimo, nors jis ir padarė kaltės pripažinimo pareiškimą.

Šveicarijos teisingumo ministerija nurodė, kad sprendimas dėl kino režisieriaus išdavimo Jungtinėms Valstijoms bus paskelbtas ateinančių metų pradžioje.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius