Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Šveicarų žigolas“ už BMW paveldėtojos šantažavimą nuteistas kalėti šešerius metus (atnaujinta 13.20 val.)

Saldžiakalbis 44 metų sukčius Helgas Sgarbi
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Saldžiakalbis 44 metų sukčius Helgas Sgarbi
Šaltinis: BNS
0
A A

„Šveicarų žigolu“ pramintas vyras pirmadienį buvo nuteistas šešerius metus kalėti už turtingų meilužių, tarp jų – turtingiausios Vokietijos moters, apgaudinėjimą ir šantažavimą.

Saldžiakalbis 44 metų sukčius Helgas Sgarbi pripažino, kad jam pateikti kaltinimai „iš esmės“ yra tikslūs. Jis buvo apkaltintas tuo, kad siekė apgaule išvilioti iš BMW paveldėtojos Susanne Klatten daugiau kaip 340 mln. eurų (1,2 mlrd. litų).

Kaltintojai reikalavo jam skirti devynerių metų kalėjimo bausmę ir sakė, kad jo prisipažinimą galima užskaityti jo naudai, nes tai reikštų, kad S.Klatten ir kitos moterys išvengtų nemalonaus liudijimo.

„Norėčiau viešai atsiprašyti savo aukų“, – sausakimšoje Miuncheno teismo salėje sakė tamsiaplaukis, neišsiskiriančios išvaizdos H.Sgarbi.

Jis kaltinamas tuo, kad bandė apgauti S.Klatten graudžiomis istorijomis, naujo gyvenimo drauge pažadais ir, galiausiai, grasinimais paskelbti jų aistringų pasimatymų viešbučiuose vaizdajuostes.

Kaltintojai reikalavo jam skirti devynerių metų kalėjimo bausmę ir sakė, kad jo prisipažinimą galima užskaityti jo naudai, nes tai reikštų, kad S.Klatten ir kitos moterys išvengtų nemalonaus liudijimo.

„Prieš teismą buvo gana aišku, kad nė viena tų moterų nenori čia ateiti“, – skelbdamas nuosprendį sakė teisėjas Gilbertas Wolfas.

Tačiau jo prisipažinimas mažai ką reiškė, nes H.Sgarbi atsisakė nurodyti, kas atsitiko su tais 9,4 mln. eurų (323,5 mln. eurų), kuriuos jis išviliojo iš keturių moterų, įskaitant 7 mln. eurų iš S.Klatten, ir minėtomis vaizdajuostėmis, sakė G.Wolfas.

Pasak jo, H.Sgarbi negali prašyti jokio bausmės sušvelninimo, nes nepasakė, kur yra jo grobis.

Gynybos advokatas Egonas Geisas, kuris ir anksčiau yra dalyvavęs keliose garsiose bylose, įskaitant Adolfo Hitlerio „dienoraščių klastotojo Konrado Kujau bylą 9-ajame dešimtmetyje, prašė jo klientui skirti penkerių metų kalėjimo bausmę.

46 metų S.Klatten turi didelį vokiečių automobilių gamintojos BMW akcijų paketą, kurį paveldėjo iš tėvo Herberto Quandto, 1957-aisiais išgelbėjusio šią Bavarijos kompaniją nuo žlugimo ir pavertusio ją pasauline lydere.

H.Sgarbi, kuris savo meilužėms sakydavo, kad yra „specialusis Šveicarijos vyriausybės atstovas krizių zonose“, su ja susipažino 2007 metų liepą, medžiodamas turtingas ir vienišas moteris prabangiame Austrijos Lanzerhofo kurorte.

Iš pradžių ši ištekėjusi ir tris vaikus turinti moteris jį atstūmė, bet užmezgė su juo romaną, kai jis kitą mėnesį netikėtai pasirodė Pietų Prancūzijoje, kur ji atostogavo.

2007-ųjų rugpjūtį jiedu susitiko tokioms milijardierėms kaip S.Klatten nebrangiame viešbutyje „Holiday Inn“ Miunchene, „intymiam pasimatymui“, kurį H.Sgarbi slapta nufilmavo.

Rugsėjį jie vėl buvo susitikę tame pačiame viešbutyje ir tą kartą H.Sgarbi pasakė, kad jam reikia 10 mln. eurų (34,6 mln. litų), nes jis per avariją Floridoje sužalojo mažą mergaitę. Jis paprašė S.Klatten paskolinti jam 7 milijonus.

S.Klatten, kaip ir pridera, perdavė tą sumą „Holiday Inn“ požeminiame garaže. Pinigai buvo sudėti į kartoninę dėžutę su 14 plastikinių aplankų, kurių kiekviename buvo po tūkstantį 500 eurų banknotų.

Tačiau kuomet žigolas pasakė jai skirtis su vyru ir į patikos fondą padėti 290 mln. eurų jų naujam bendram gyvenimui, S.Klatten santykius su juo nutraukė.

Tada H.Sgarbi ėmė elgtis bjauriai ir pagrasino nusiųsti spaudai, BMW valdybai ir jos vyrui vaizdajuostes su įrašytais jų pasimatymais. Šį kartą, jis, kaip teigiama, reikalavo 49 mln. eurų, bet paskui sumą sumažino iki 14 mln. eurų ir nustatė 2008 metų sausio 15 dienos terminą.

Tačiau moteris jau buvo pranešusi apie tai policijai, ir H.Sgarbi buvo areštuotas.

S.Klatten nėra vienintelė H.Sgarbi auka, ir jos atvejis paskatino kelias kitas moteris kreiptis į policiją.

Kaip rašo vokiečių žurnalas „Stern“, H.Sgarbi pirmą kartą policijos dėmesį atkreipė Ženevoje 2001 metais, nes į pareigūnus kreipėsi 50-čia metų už jį vyresnė jo „sužadėtinė“, grafienė Verena du Pasquier-Geubels.

Kaip rašoma kaltinamajame akte, jis panašiai apgaudinėdavo visas savo aukas – sakydavo, kad jam reikia milijonų eurų, nes jis per avariją sužeidė vaiką, arba tvirtindavo, kad turi kompromituojančių vaizdajuosčių.

Pagrindinis H.Sgarbi bendrininkas, kaip įtariama, yra paslaptingas 64 metų Ernano Barretta, kuris kovo 24 dieną turi stoti prieš teismą savo gimtojoje Italijoje.

E.Barretta Ciuriche vadovavo į sektą panašiai organizacijai ir apsimetinėjo dvasios gyduoliu, tokiu kaip Kristus. Jis įtikinėdavo turtingas moteris dalytis su juo lova ir atiduoti savo turtą, rašo „Stern“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Šantažas BMW
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min