Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Svetainę „WikiLeaks“ nukonkuruos buvusių jos darbuotojų kuriama „OpenLeaks“?

Tinklalapio „Wikileaks“  medžiaga
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Tinklalapio „Wikileaks“ medžiaga
Šaltinis: 15min
0
A A

Keletas buvusių svetainės „WikiLeaks“ kūrėjų ketina kitą savaitę pradėti naują etapą panašių žiniasklaidos priemonių istorijoje. Jie kuria naują svetainę „OpenLeaks“, kuri taip pat viešins pasaulio galingųjų paslaptis, tačiau dėl to esą nekils jokių teisinių ginčų.

Po to, kai „WikiLeaks“ paviešino slaptus JAV diplomatų susirašinėjimus, pasaulyje nesiliauja diskusijos, ar šis tinklapis daro daugiau naudos, ar žalos. Jungtinių Valstijų teisėsauga svarsto, ar patraukti „WikiLeaks“ lyderį Julianą Assange'ą baudžiamojon atsakomybėn.

Tuo tarpu keletas buvusių „WikiLeaks“ darbuotojų kitą savaitę į pasaulį ketina paleisti svetainę „OpenLeaks“, kuri tęs pirmtakės darbus, bet patobulins slaptos informacijos viešinimą procesą, rašo „Time“.

Patobulinta sistema

„Jokia pavienė orgnaizacija neprisiims nei visos atsakomybės, nei viso darbo krūvio“, – aiškino „OpenLeaks“ įkūrėjas.„OpenLeaks“, kaip ir  „WikiLeaks“, suteiks galimybę žmonėms anonimiškai perduoti turimą medžiagą. Tačiau naujoji svetainė, užuot pati publikavusi gautus dokumentus, pasirinks, kam nutekinti informaciją. Medžiagos gavėjai bus žiniasklaidos priemonės ar nevyriausybinės organizacijos. Jeigu informacijos gavėjas per paskirtą terminą nepanorės paviešinti gautos medžiagos, jis bus nutekinama kitai organizacijai.

Anot „OpenLeaks“ vedlio, vokiečio Danielio Domscheit-Bergo, tokiu būdu ši svetainė sieks tų pačių tikslų kaip „WikiLeaks“, tačiau nepatirs finansinio ar politinio spaudimo. „Mes patys nepublikuosime jokių dokumentų. Visa ši sritis bus diversifikuota. Jokia pavienė orgnaizacija neprisiims nei visos atsakomybės, nei viso darbo krūvio“, – „Forbes“ aiškino „OpenLeaks“ įkūrėjas.

Turi sąskaitų su J.Assange'u

„OpenLeaks“ iš pradžių bendradarbiaus su penkiais įvairių šalių laikraščiais.Toliau bus kuriami ryšiai su kitomis žiniasklaidomis priemonėmis, nevyriausybinėmis organizacijomis, profsąjungomis ir „bet kuo, kas norės gauti informaciją iš anoniminių šaltinių“, tvirtino D.Domscheit-Bergas.

Nors „OpenLeaks“ kūrėjai tikina, kad formaliai svetainė nekonkuruos su „WikiLeaks“, jie turi dėl ko griežti dantį ant buvusių kolegų. Pavyzdžiui, pats D.Domscheit-Bergas paliko „WikiLeaks“ šį rugsėjį po kirvirčo su J.Assange'u dėl šios svetainės technologijos ir pasirinktos krypties koncentruotis į didelės apimties dokumentų paviešinimus.

Beje, vokietis ne tik kuria naują svetainę, bet ir sausį ketina išleisti knygą apie „WikiLeaks“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min