Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 3d. 10:23 , Atnaujinta: 2012 sausio 3d. 14:14

Tadžikistane religiniai fanatikai nužudė „Senį Šaltį“, sulaikyti trys žudikai

Dušanbėje vieną jaunuolį, apsirengusį Senio Šalčio kostiumu, nužudė grupė jo bendraamžių, šaukusių religinės neapykantos kupinus kaltinimus, pirmadienį pranešė aukštas Tadžikistano vidaus reikalų ministerijos pareigūnas.

Oficialiai valdžia patvirtina 24 metų Parvizo Davlatbekovo nužudymo faktą, bet atsisako pripažinti, kad jis buvo įvykdytas religinės neapykantos pagrindu.

„Vaikinas nusprendė pasveikinti savo giminaičius ir apsirengė Senio Šalčio kostiumą. Kai jis priėjo savo namo prieangį, jį užpuolė maždaug 30 jaunuolių, kurie šaukdami „Tu netikėlis“ smogė Parvizui daug kartų peiliais, ir nuo sužeidimų jis ligoninėje mirė “, – pranešė pareigūnas.

„P.Davlatbekovo nužudymo faktas yra, bet mes jį vertiname kol kas kaip paprastą buitinį nusikaltimą“, – pranešė Tadžikistano VRM štabo viršininkas generolas Tohiras Normatovas.

Naujųjų metų išvakarėse, gruodžio 30 dieną, Ulemų tarybos (Aukščiausiojo muftiato) vadovas Saidmukaramas Abdukodirzodas pareiškė žurnalistams, kad puošti eglutę, šokti ir žaisti aplink ją yra svetima tadžikų kultūrai ir prieštarauja islamo priesakams.

Tačiau oficialiu lygiu šventė tebešvenčiama – šalies aikštės puošiamos eglutėmis, mokyklose ir vaikų darželiuose rengiami „rytmečiai“, kuriuose dalyvauja Senis Šaltis ir Snieguolė. Naujųjų metų naktį, kelios valandos iki vidurnakčio, šalies gyventojus tradiciškai pasveikina Tadžikistano prezidentas Emomalis Rachmonas.

Vis dėlto kiekvieną gruodį Tadžikistane nesiliauja ginčai spaudoje, ar reikia tadžikams „pamėgdžioti krikščionis“ ir „švęsti sau svetimą šventę“.

Papildyta 14.14val. Tadžikistano vidaus reikalų ministerijos darbuotojai sulaikė Dušanbėje tris asmenis, įtariamus Parvizo Davlatbekovo, apsirengusio Senio Šalčio kostiumu, nužudymu.

Sulaikytieji, žinybos duomenimis, yra sostinės aukštosios mokyklos studentai. Iškelta baudžiamoji byla, artimiausiu laiku visiems trims bus pateiktas kaltinimas mirtį sukėlusių sunkių sužalojimų padarymu, pareiškė Tadžikistano VRM štabo viršininkas milicijos generolas majoras Tahiras Normatovas. 

Tai buvo vien buitinis nusikaltimas.

Pasak generolo, VRM atmeta susidorojimo su Dušanbės gyventoju už Senio Šalčio kostiumo dėvėjimą religinius motyvus. „Tai buvo vien buitinis nusikaltimas“, – teigia jis.

Nužudymas, kaip jau pranešta, buvo įvykdytas vakar rytą Dušanbėje. Žuvusiojo giminaičiai ir draugai, taip pat šaltiniai šalies VRM darė prielaidą, kad nužudymas įvykdytas religinės neapykantos motyvais, mat, jaunuoliai, smogdami P.Davlatbekovui, šaukė „Tu netikėlis“.

Po užpuolimo P.Davlatbekovas buvo nuvežtas į ligoninę. „Jis neteko 70 proc. kraujo, o perpylimas jau nepadėjo. Sausio 2 dienos naktį jis mirė, neatgavęs sąmonės“, – pranešė nužudytojo giminaičiai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min