Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 28d. 09:33

Taifūnas „Bavi“ didelės žalos Šiaurės Korėjai nepadarė, sako šalies lyderis

Kim Jong Unas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kim Jong Unas

Taifūnas „Bavi“ išvartė medžių Šiaurės Korėjos sostinėje, bet valstybinė žiniasklaida penktadienį citavo lyderį Kim Jong Uną, jog šaliai „pasisekė“, nes audros padarytos žalos mastas nėra didelis.

Audra, vienu metu buvusi smarkus taifūnas, anksčiau šią savaitę judėjo į šiaurę Korėjos pusiasalio link ir kėlė nuogąstavimų, kad pasiekusi sausumą Šiaurės Korėjoje gali smarkiai nuniokoti šią skurdžią izoliuotą valstybę.

Pchenjene audra išvartė medžių. Žalos buvo padaryta ir Ateities Mokslininkų prospekte – viename iš Šiaurės Korėjos režimo reprezentacinių projektų.

Valstybinės žiniasklaidos paskelbtose nuotraukose matyti vienas pastatas piečiau esančiame Sarivono mieste, nuo kurio buvo nuplėštos kelios plokštės.

Tačiau valstybinė naujienų agentūra KCNA nepranešė apie jokias aukas, o Kim Jong Unas optimistiškai vertino padėtį, lankydamasis viename žemės ūkio rajone į pietvakarius nuo Pchenjano.

Agentūra citavo lyderio žodžius, kad audros žala yra „mažesnė nei tikėtasi“. Kim Jong Unas pridūrė „labai nerimavęs“, bet galiausiai šaliai „pasisekė“.

Valstybinio dienraščio „Rodong Sinmun“ penktadienio numeryje buvo išspausdinta nuotrauka, kurioje Kim Jong Unas matomas laikantis kukurūzo burbuolę ir aptarinėjantis padėtį su pareigūnais.

Taifūnui siaučiant trečiadienį vakare ir ketvirtadienį valstybinė televizija skelbė nuolat atnaujinamą informaciją apie audros judėjimo trajektoriją ir poveikį. Kai kada įprastos laidos buvo pertraukiamos meteorologinių prognozių pranešimų ir perspėjimų.

Toks operatyvus padėties nušvietimas, kuris tęsėsi visą naktį, itin neįprastas Šiaurės Korėjai, o apžvalgininkai sakė, kad jis tikriausiai dar neturi precedento šioje šalyje, kur transliacijos paprastai baigiamos prieš vidurnaktį.

Gaivalinės nelaimės paprastai Šiaurės Korėją paprastai paveikia smarkiau negu jos pietinę kaimynę, nes šalies infrastruktūros būklė prasta.

Šiaurės Korėjoje taip pat dažnai kyla staigių potvynių, nes daugelio kalnuotų ir kalvotų vietovių miškai seniai iškirsti, todėl šlaitais tekantis vanduo beveik nė kiek nepristabdomas.

Tarptautiniams humanitarinės pagalbos darbuotojams šiuo metu neleidžiama išvykti už Pchenjano ribų, valdžiai įvedus judėjimo suvaržymų, turinčių apsaugoti nuo naujojo koronaviruso protrūkio.

Šiaurės Korėja iki šiol nėra patvirtinusi nė vieno koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejo.

Trys iš keturių Kim Jong Uną per minėtą išvyką lydėjusių pareigūnų buvo užsidėję kaukes, bet jis pats apsaugos priemonių nedėvėjo, matyti iš „Rodong Sinmun“ paskelbtų nuotraukų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu Tik 15min
Interviu

Video

01:06
15:21
02:08

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min