Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 lapkričio 13d. 18:11

Taifūnas Vamco Filipinuose pražudė 42 žmones, dar 20 dingo

Taifūnas Vamco Filipinuose pražudė mažiausiai 42 žmones
„Scanpix“/AP nuotr. / Taifūnas Vamco Filipinuose pražudė mažiausiai 42 žmones

Filipinų sostinės apylinkėse tirštas purvas ir nuokritos palaidojo daugelį kaimų, galingam taifūnui pražudžius mažiausiai 42 žmones ir sukėlus didelių potvynių, privertusių žmones gelbėtis ant namų stogų, informavo pareigūnai.

Kariuomenė, policija, pakrančių sargyba ir avarinių tarnybų komandos išgelbėjo dešimtis tūkstančių žmonių, įskaitant daugelį, kurių desperatiški pagalbos šūksniai užplūdo radijo ir televizijos eterį, taip pat socialinius tinklus.

Taifūnas Vamco penktadienį nuslinko į Pietų Kinijos jūrą, tad daugelyje Filipinų rajonų potvyniai jau atslūgo, o dangus pragiedrėjo. Tačiau Filipinų ginkluotosios pajėgos pareiškė, kai kuriose užtvindytose gyvenvietėse tebegelbėjami žmonės.

Prie gelbėjimo darbų prisidėjo amfibijos, paprastai naudojamos per operacijas prieš sukilėlius, per susitikimą su nelaimių valdymo tarnybų pareigūnais pažymėjo kariuomenės štabo viršininkas generolas Gilbertas Gapay.

„Mes ir toliau ieškosime dingusiųjų, padėsime įvertinti žalą“, – sakė G.Gapay.

Nacionalinės policijos duomenimis, žuvusiųjų skaičius išaugo mažiausiai iki 42, o dar 20 žmonių dingo. Pagrindinė reagavimo į nelaimes agentūra, laukianti provincijų ataskaitų ir prižiūrinti varginantį aukų patvirtinimo procesą, pranešė apie daug mažesnį žuvusių žmonių skaičių, sukeldama painiavą.

Tarp žuvusiųjų yra mažiausiai 12 kaimo gyventojų, kurie buvo ištraukti iš purvo ir akmenų šiaurinėse Kagajano ir Naujosios Biskajos provincijose, pranešė policija.

Pasiekęs šiaurės rytinę Kesono provinciją Vamco sustiprėjo: jo maksimalaus pastovaus vėjo greitis buvo 155 km per val., o gūsių greitis siekė 255 km per valandą.

„Scanpix“ nuotr./Filipinuose siaučiantis taifūnas Vamco sukėlė didelius potvynius sostinėje Maniloje
„Scanpix“ nuotr./Filipinuose siaučiantis taifūnas Vamco sukėlė didelius potvynius sostinėje Maniloje

Naktį į ketvirtadienį stichijai siaučiant šiauriau Manilos metropolinės zonos buvo išvartyta daug medžių ir elektros linijų stulpų, patvino nemažai upių, buvo užlieta gyvenamųjų rajonų ir sukelta žemės nuošliaužų bei štorminių patvankų.

Penktadienį per televiziją buvo transliuotas ministrų susitikimas su nelaimių valdymo pareigūnais, o vieno žurnalisto klausimas, kur yra prezidentas Rodrigo Duterte, suerzino valstybės vadovo atstovą.

„Nereikėtų klausti apie prezidento buvimo vietą. Tai kvailystė, sugalvota opozicijos. Prezidentas niekur nedingo, jis visada yra su mumis“, – nedetalizuodamas pareiškė prezidento atstovas Harry Roque.

Artėjant taifūnui į aukštesnes teritorijas buvo evakuoti daugiau nei 400 tūkst. žmonių, daugiausia pažeidžiamų pakrančių ir žemumų gyventojai.

Sostinėje ir atokiose provincijose mažiausiai 3,8 mln. namų ūkių neteko elektros energijos, tačiau tarnybos vėliau atnaujino jos teikimą daugelyje vietovių. Penktadienį buvo uždarytos valstybės įstaigos ir dauguma mokyklų.

Vamco smogė Filipinams netrukus po taifūno Goni – vienos stipriausių šių metų audrų. Per tos stichijos siautėjimą šalyje žuvo ar dingo daugiau nei 30 žmonių, o maždaug 270 tūkst. namų buvo sunaikinti ar apgadinti. Dešimtys tūkstančių žmonių dar nespėjo sugrįžti namo, kuomet šalį užklupo Vamco.

Filipinus kasmet talžo apie 20 taifūnų ir atogrąžų audrų. Šiame salyne taip pat yra seismiškai aktyvių sprūdžių, todėl jis yra viena iš valstybių, kuriuose yra didžiausia gaivalinių nelaimių tikimybė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

12:37
36:34
38:58

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min