Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 15d. 19:09

Tailandas imigrantus pasmerkia mirti

Tailando elgesys su imigrantais itin žiaurus.
BBC nuotr. / Tailando pareigūnų elgesys su imigrantais itin žiaurus.

Tailando kariai sulaiko nelegalius migrantus iš Bangladešo ir Birmos bei išplukdo juos į atvirą jūrą valtyse be variklių.

Išgyvenusieji pasakojo, kad imigrantų rankos būna surištos. Į jūrą jie išstumiami surištomis rankomis, be maisto ir vandens atsargų, praneša britų visuomeninio transliuotojo BBC interneto svetainė.

Apie 500 žmonių Indijai priklausančiose Andamano salose dabar atsigauna nuo smarkios dehidracijos.

Tailando pareigūnų komentaro BBC gauti nepavyko. Tačiau šaltiniai policijoje ir kariuomenėje korespondentui Jonathanui Headui Bankoke patvirtino, jog prieglobsčio ieškotojai iš tikrųjų yra grąžinami atgal į jūrą. Vis dėlto daugiau detalių jie neatskleidė.

Tūkstančiai skurstančių Birmos ir Bangladešo gyventojų stengiasi pasiekti pietryčių Azijos šalis ir susirasti ten darbo.

Be maisto

Indijos pakrantės apsaugos pareigūnų išvaduoti žmonės sakė, kad šimtai prieglobsčio ieškotojų vis dar yra dingę po to, kai praėjusių metų lapkritį išplaukė is Birmos ir Bangladešo. Jie sakė sumokėję agentams, kad juos nuplukdytų į Tailandą, kur galėtų susikurti geresnį gyvenimą.

Vis dėlto daugelis imigrantų buvo sulaikyti. „Tailando pareigūnai surišo mums rankas ir įsodino į valtis be variklių. Mūsų valtys buvo nuvilktos tolyn į atvirą jūrą ir paliktos dreifuoti“, – sakė vienas išgyvenusiųjų Zawas Winas.

Kiti išgyvenusieji pasakojo, kad Tailando kariai 400 imigrantų įsodino į milžinišką valtį. Jie buvo aprūpinti tik dviem maišais ryžių ir dviem statinėm geriamo vandens. Šios atsargos baigėsi per porą dienų. Imigrantai badavo 15 dienų, kol juos išgelbėjo Indijos pareigūnai.

Temos: 2 Jūra Tailandas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min