Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tailande protestuotojai pakilo į „lemiamą kovą“ su vyriausybe

Protestuotojai Tailande
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Protestuotojai Tailande
Šaltinis: BNS
0
A A

Tailande protestuotojai penktadienį žadėjo apsiausti televizijos stotis ir visą policiją, pakilę į „lemiamą kovą“ už tai, kad būtų nuversta vyriausybė, kuri atsidūrė prie žlugimo slenksčio, kai buvo nušalinta nuo pareigų jos vadovė.

Keli tūkstančiai protestuotojų paliko savo pagrindinę stovyklą parke, esančiame sostinės prekybiniame rajone, o protestų lyderis Suthepas Thaugsubanas paskelbė raginimą suformuoti alternatyvią vyriausybę.

„Susigrąžinsime aukščiausią valdžią ir suformuosime liaudies vyriausybę bei įstatymų leidžiamąją liaudies tarybą“, – sakė Suthepas Thaugsubanas.

Netrukus po to jo vadovaujama minia protestuotojų patraukė prie vyriausybės rūmų, prie kurių jau daug mėnesių vyksta protestai.

„Eisime prie visų televizijos stočių... prašome miesto gyventojų apsupti policijos automobilius ir policijos būstines, kad jie negalėtų sužaloti žmonių“, – pridūrė Suthepas Thaugsubanas.

Suthepas Thaugsubanas garsėja hiperboliškais pareiškimais, o jo raginimas vienašališkai suformuoti naują administraciją neturi jokio teisinio pagrindo, turint omenyje, kad dabartinė vyriausybė, nors gerokai susilpnėjusi, vis dar vykdo savo įgaliojimus.

Valdančiosios partijos „Puea Thai“ administracijai skaudų smūgį sudavė premjerės Yingluck Shinawatros nušalinimas po trečiadienį Konstitucinio Teismo paskelbtos nutarties, kad ji viršijo savo įgaliojimus.

Valdančiosios partijos „Puea Thai“ administracijai skaudų smūgį sudavė premjerės Yingluck Shinawatros nušalinimas po trečiadienį Konstitucinio Teismo paskelbtos nutarties, kad ji viršijo savo įgaliojimus.

Partija naujuoju premjeru paskyrė Niwattumrongą Boonsongpaisaną, o ketvirtadienį sulaukė geros žinios, kai Tailando kovos su korupcija institucija atsisakė ketinimų įtraukti daugiau vyriausybės narių į atskirą kaltinamąjį aktą Yingluck Shinawatrai dėl brangios ryžius auginančių ūkių subsidijavimo schemos.

Būgštauta, kad Nacionalinė antikorupcinė komisija (NACC) gali imtis veiksmų prieš likusius kabineto narius, kad būtų užbaigtas „teisminis perversmas“, o po jo atsiradęs politinis vakuumas būtų užpildytas paskyrus naują lyderį.

Šimtai policininkų buvo pasiųsti į gatves palaikyti viešosios tvarkos per penktadienio protestus, būgštaujant dėl galimų priešiškų stovyklų susirėmimų.

Pareigūnai nurodė, kad iš savo stovyklos Bankoko Lumpinio parke pajudėjo maždaug 4 500 protestuotojų eisena.

Vyriausybę remiantys vadinamieji raudonmarškiniai šeštadienį numatę surengti didžiulį mitingą Bankoko priemiestyje, todėl miesto gatvėse tuo pat metu gali susidurti abi priešiškos stovyklos.

Per pusmetį trunkančius antivyriausybinius protestus jau žuvo mažiausiai 25 žmonės, šimtai buvo sužeisti.

Tailandas į dvi priešiškas stovyklas yra pasidalijęs nuo 2006 metų, kai per karinį perversmą iš premjero posto buvo pašalintas Yingluck Shinawatros brolis milijardierius Thaksinas.

Nuo tada šalies teismai nuo pareigų nušalino tris premjerus, išprovokuodami kaltinimus, kad teisėjai yra išvien su antivyriausybiniais protestuotojais, kurių dauguma priklauso Bankoko isteblišmentui arba yra iš rojalistų dominuojamų pietų.

Šiuo metu buvęs premjeras gyvena užsienyje, nes bijo būti nuteistas dėl korupcijos ir atsidurti už grotų.

Jie nekenčia Shinawatrų, kuriuos kaltina sudarius sąlygas klestėti didžiulio masto korupcijai ir valstybės lėšų grobstymu siekiant įsiteikti Thaksino elektoratui, kurio bastionu laikomos skurdžios, bet daug gyventojų turinčios kaimo vietovės šalies šiaurėje ir šiaurės rytuose.

Opozicija taip pat kaltina Thaksiną kenkiant tailandiečių itin gerbiamam, tačiau silpnos sveikatos karaliui.

Šiuo metu buvęs premjeras gyvena užsienyje, nes bijo būti nuteistas dėl korupcijos ir atsidurti už grotų.

Thaksinas, kuris tvirtina, kad visi jam metami kaltinimai yra politiškai motyvuoti, vis dar turi labai daug šalininkų kaimiškose šalies vietovėse, kurie per visus rinkimus nuo 2001-ųjų padėjo jo partijai ateiti į valdžią.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Tailandas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min