Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 7d. 10:56

Tailande „raudonmarškinių“ protestuotojai įsiveržė į parlamento pastatą (atnaujinta 15.58 val., nuotraukos)

Neramumai Tailande
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Neramumai Tailande.

Prieš Vyriausybę nusiteikę protestuotojai trečiadienį šturmavo Tailando parlamento pastatą, kai pramušė sunkvežimiu komplekso vartus ir įsiveržė į jo teritoriją, pranešė vienas parlamento pareigūnas.

Tūkstančiai „raudonmarškinių“ demonstrantų, kurių dauguma yra nuversto Tailando premjero Thaksino Shinawatros šalininkai, privertė įstatymų leidėjus sprukti, kai protestuotojai susirinko prie parlamento vartų, reikalaudami surengti pirmalaikius rinkimus.

Šimtai protestuotojų vėliau įsiveržė į parlamento kompleksą, kur Atstovų rūmų sesija buvo jau anksčiau atšaukta, nes nesusirinko pakankamai įstatymų leidėjų.

„Šimtai jų yra parlamento teritorijoje, – Atstovų rūmų generalinis sekretorius Pitoonas Pumhiranas sakė naujienų agentūrai AFP. – Jie pramušė vartus sunkvežimiu, tačiau kol kas nesmurtaujama.“ Pasak jo, parlamentą saugo apie 150 policininkų.

Sužinojęs, kad ateina „raudonmarškiniai“, premjeras Abhisitas Vejjajiva paliko parlamente vykusį ministrų kabineto posėdį iš išvyko į kareivines sostinės šiauriniame priemiestyje, kur jis daug laiko praleido per jau kelias savaites trunkančius protestus.

Tailando vyriausybė trečiadienį pratęsė griežtą saugumo režimą, kai protestuotojai atsisakė trauktis iš Bankoko pagrindinio komercinio rajono, kurį laiko užėmę nuo šeštadienio, taip pat pažadėjo žygiuoti į premjero namus.

Dauguma demonstrantų yra neturtingi tailandiečiai ir darbininkai, kurie sako, kad Abhisito Vejjajivos Vyriausybės politika yra elitarinė ir nedemokratiška.

Policija pranešė, kad tuojau po vidurnakčio viename Bankoko prekybos centre sprogo granata ir sužeidė vieną savanorį darbuotoją. Tai buvo dar vienas išpuolis neišaiškintų atakų virtinėje, kurios buvo įvykdytos nuo kovo vidurio, kai prasidėjo protestai.

Vyriausybės atstovas Supachai Jaisamutas sakė, kad pareigūnai pasiruošę paskelbti nepaprastąją padėtį, jeigu to prireiktų.

Jeigu padėtis pablogės, vyriausybė privalės paskelbti nepaprastąją padėtį„Jeigu padėtis pablogės, vyriausybė privalės paskelbti nepaprastąją padėtį“, – nurodė jis.

Abhisitas Vejjajiva dėl šių neramumų atšaukė kitą savaitę planuotą kelionę į Jungtines Valstijas, kur vyks viršūnių susitikimas dėl branduolinio saugumo.

„Raudonmarškinių“ ryžtas sustiprėjo, kai policija ir armija atsitraukė antradienį, padidėjus įtampai turistų pamėgtame sostinės centre.

Pareigūnai pagrasino protestuotojams iki metų laisvės atėmimo bausme, tačiau kol kas niekas nesuimtas.

Saugumo pajėgos nenaudojo jėgos vaikydam dešimtis tūkstančių protestuotojų, sutrikdžiusių eismą ir privertusių uždaryti didžiuosius prekybos centrus.

Vyriausybė pareiškė, jog prireikus imsis veiksmų, kad nutrauktų šiuos protestus, tačiau pakartojo norinti išspręsti nesutarimus taikiai.

Specialus sugriežtinto saugumo režimas buvo pratęstas dar dviem savaitėms. Pareigūnams suteikta teisė kurti kontrolės postus, įvesti komendanto valandą ir apriboti judėjimą.

„Raudonmarškiniai“ pagrasino važiuoti sunkvežimiais, automobiliais ir motociklais prie parlamento, o vėliau prie Abhisito Vejjajivos namų, kuriuos praeitą savaitę protestuotojai apmėtė savo kraujo pripildytais maišeliais.

Protestuotojai sako, jog dabartinė Tailando Vyriausybė yra neteisėta, nes buvo suformuota po balsavimo parlamente 2008 metų gruodį remiant kariškiams, kai teismo sprendimu nuo valdžios buvo nušalinti Th.Shinawatros sąjungininkai.

Milijardierius ryšių sektoriaus magnatas Th.Shinawatra, kurį palaiko daugiausia neturtingieji ir kaimų gyventojai, šiuo metu gyvena užsienyje, kad nebūtų įkalintas už korupciją. Protestuotojai uoliai palaiko jo populistinius sprendimus, kuriuos ankstesnis premjeras priėmė iki 2006 metais įvykusio perversmo.

Thaksinas Shinawatra trečiadienį padrąsino savo šalininkus trumpu pranešimu, kuris buvo paskelbtas socialiniame tinkle „Twitter“, girdamas jų „narsą, kantrybę ir vienybę“.

Šalies Vyriausybė nenori, kad pasikartotų praeitų metų balandį vykę susirėmimai su „raudonmarškiniais“, per kuriuos žuvo du žmonės, taip pat šešiais mėnesiais anksčiau vykę riaušių policijos ir dabartinę Vyriausybę remiančių „geltonmarškinių“ kruvini susirėmimai prie parlamento. 

Atnaujinta 15.58 val. Tailando premjeras trečiadienį paskelbė nepaprastąją padėtį sostinėje ir aplinkiniuose rajonuose, reaguodamas į intensyvėjančius protestus prieš vyriausybę.

„Nepaprastąja padėtimi siekiama išspręsti šią krizę ir normalizuoti padėtį“, – per Tailando nacionalinės televizijos tiesiogiai transliuotą spaudos konferenciją sakė premjeras Abhisitas Vejjajiva.

Šis premjero dekretas buvo paskelbtas, kai „raudonmarškinių“ protestuotojai, palaikantys nuverstąjį premjerą Thaksiną Shinawatrą, įsiveržė į parlamento rūmų teritoriją. Protestai prieš vyriausybę Bankoke vyksta jau kelias savaites. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min