Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 13d. 10:17

Tailando kariškiai į minią paleido ugnį (atnaujinta 19.38 val., video, nuotraukos)

Tailando kariškiai į minią paleido ugnį.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Protestuotojai

Pirmadienį Tailando armijos kareiviai paleido ugnį į antivyriausybinės akcijos dalyvius Bankoko centre, praneša BBC.

Pranešama, kad kareiviai į akcijos dalyvius šaudė M-16 ginklais, taip pat naudojo ašarines dujas, lazdas.

Protestuotojai užgrobė bent du autobusus, praneša BBC. Taip pat pastebėta, kad autobusai buvo deginami. Kitas užgrobtas mašinas demonstrantai ketina padegti, jeigu armija ims artintis jų link. Savo veiksmus protesto akcijos dalyviai vadina „paskutine kova už demokratiją.“ Pranešama, kad akcijos dalyviai į kareivius taip pat mėtė butelius su degiuoju skysčiu.

Mažiausiai 70 žmonių sužeista per ankstesnius išpuolius prie Pergalės paminklo.

Kontroliuoja strateginius objektus

Pranešama, kad Tailando armija dabar perėmė savo kontrolėn visus pagrindinius šalies strateginius objektus, tarp jų ir du sostinės oro uostus. Tačiau padėties Bankoke šalies valdžia toli gražu nekontroliuoja.

Teigiama, kad sostinės centre šiuo metu yra apie 40 tūkst. opozicijos šalininkų. Daugelyje miesto gatvių jie degina laužus, gaminasi savadarbius ginklus. Manoma, kad ši diena gali būti lemiama kovoje tarp šalies valdžios ir opozicijos. Tuo tarpu BBC kalbinti ekspertai situaciją vertina kaip „revoliuciją.“

Kreipėsi per televiziją

Pirmadienį Tailando ministras pirmininkas Abhisitas Vejjajiva kreipėsi per televiziją į antivyriausybinių akcijų dalyvius. Jis paragino juos pasitraukti iš Bankoko gatvių. A.Vejjajiva taip pat paragino Bankoko gyventojus padėti valdžiai atkurti tvarką sostinėje.

Pasak premjero, per susirėmimus nukentėjo keturi kareiviai, kurie buvo sužeisti kulkomis per akcijos dalyvių išvaikymą iš Bankoko senamiesčio.

Sekmadienį daugybė protestuotojų nusiaubė Vidaus reikalų ministerijos pastatą. Taip pat įsiutę protestuotojai akmenimis ir kėdėmis aptalžė ministro pirmininko automobilį, tačiau paties A.Vejjajivos automobilyje nebuvo. Per incidentą nukentėjo ministro pirmininko vairuotojas. 

Papildyta 16.58 val.  Tailando premjeras BBC sakė, kad situacija po visą dieną vykusių susirėmimų su protestuotojais tapo kontroliuojama. A.Vejjajiva sakė, kad žmonėms buvo leista organizuoti taikius protestus, o ne kelti riaušes. „Mes esame užtikrinti, kad kontroliuojame situaciją“, – sakė premjeras.

Tiesa, kitų šaltinių duomenimis, neramumai Bankoke vis dar nesiliauja. Pranešama apie degantį vieną iš Švietimo ministerijos pastatų – į jį buvo paleisti „Molotovo“ kokteiliai.

Papildyta 19.38 val. Tailando valdžios atstovai paskelbė, kad protesto akcijos metu žuvo du žmonės, praneša AFP. Policijos atstovai pabrėžia, kad demonstracijos dalyviai žuvo per susišaudymą, kurį surengė „vietiniai gyventojai“ ir kuriame pareigūnai nedalyvavo.  Vienam žuvusiam buvo 19, kitam – 54 metai.

Anksčiau buvo skelbiama apie 94 sužeistus žmones, dabar patikslinta, jog nukentėjusiųjų – 113, 23 iš jų – policininkai.

Temos: 2 Protestas Tailandas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min