Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 6d. 16:56

Tailando sostinę Bankoką užtvindė nuotekos

Tailando sostinė Bankokas skęsta potvynio vandenyse
„Scanpix“ nuotr. / Tailando sostinė Bankokas skęsta potvynio vandenyse

Potvynio vanduo pradėjo semti Bankoko gatvę, kurioje stovi Tailando ministro pirmininko namas. O į vieną miesto dalį jau plūstelėjo vanduo iš kanalizacijos šulinių, rašo dni.ru.

Užtvindytas plotas Bankoke didėja kasdien dėl avarijų pylimuose, kurie nebeatlaiko vandens slėgio. Vanduo šiuo metu plūsta iš užlietos šiaurinės miesto dalies į centrą. Vanduo apeina pylimus ir šliuzus, užliedamas miestą per kanalizacijos šulinius. Dėl to Tailando sostinės gatvės skęsta rudai-juodose dvokiančiose srutose.

Prieš dvi savaites, kai potvynis tik pradėjo plisti šiauriau Bankoko esančioje provincijoje, vanduo buvo skaidrus, galima buvo įžiūrėti gatvių žymėjimą, šaligatvius, namų slenksčius. Tačiau užtvindžius kai kuriuos Tailando sostinės rajonus į gatves plūstelėjo tamsios, tirštos nuotekos.

Bankoko gubernatorius Sukhumbandas Paribatas paskelbė apie privalomąją dar keturių miesto rajonų gyventojų evakuaciją. „Dviejuose rajonuose situacija kritinė“, – sakė miesto administracijos galva.

Šiuo metu po vandeniu jau yra apie ketvirtadalis Bankoko teritorijos. Užtvindytos miesto vakarinė, rytinė ir šiaurinė dalys. Tailando sostinėje itin trūksta geriamojo vandens. Vandentiekio vandens kokybė labai skiriasi ir priklauso nuo miesto vietos, tačiau net ir centriniuose rajonuose, kurių potvynis dar nepasiekė, iš čiaupų bėga geltonas skystis, dvokiantis puvėsiais, chemikalais ir varikline alyva.

Žuvusiųjų per didžiulį potvynį Tailande skaičius jau perkopė 500. Dauguma jį žuvo po purvo nuošliaužomis, potvyniui akimirksniu užliejant gyvenamuosius rajonus. Dar apie 100 žmonių žuvo nutrenkti elektros.

Potvynio vanduo tebekyla 25 iš 76 šalies provincijų. Nuo stichinės nelaimės kenčia daugiau nei 3 milijonai žmonių. Šalis taip pat patyrė didžiulių materialinių nuostolių, sunaikinta daugiau nei milijonas hektarų ryžių pasėlių, sustojo daugybė gamyklų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min