Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Taisydamas šlyjantį įvaizdį D.Trumpas išreiškė palaikymą JAV Atstovų Rūmų pirmininkui P.Ryanui

Respublikonų kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas penktadienį persigalvojo ir išreiškė palaikymą Paului Ryanui, siekiančiam būti perrinktam Atstovų Rūmų pirmininku.
Paskutinė JAV respublikonų suvažiavimo Klivlende diena
Donaldas Trumpas / „Scanpix“/AP nuotr.

D.Trumpas šį žingsnį atliko mėgindamas pataisyti savo įvaizdį po kelių kontroversiškų pareiškimų, išprovokavusių aštrią Respublikonų partijos kritiką.

Mažėjant populiarumui ir didėjant būtinybei suteikti naują postūmį kampanijai, galbūt pasiekusiai žemiausią tašką per šiuos metus, D.Trumpas paragino atkurti vienybę ir pasižadėjo bendradarbiauti su partijos lyderiais, kuriuos anksčiau kritikavo kaip neveiklius Vašingtono isteblišmento veikėjus.

„Mums reikia vienybės. Turime laimėti šiuos rinkimus“, – D.Trumpas sakė per kampanijos renginį P.Ryano gimtojoje Viskonsino valstijoje. Jis pabrėžė, kad Respublikonų partijos „didelė palapinė“ yra vienintelė galimybė įveikti demokratę Hillary Clinton per lapkritį vyksiančius prezidento rinkimus.

D.Trumpui pastaroji kampanijos savaitė buvo itin sunki, kai jis stengėsi nenusileisti priešpriešoje su musulmono amerikiečio kario, žuvusio per misiją Irake, tėvais.

„Mūsų bendroje misijoje padaryti Ameriką vėl didžią, palaikau ir remiu mūsų Atstovų Rūmų pirmininką Paulą Ryaną“, – pareiškė kandidatas, išprovokuodamas Grin Bėjaus mieste susirinkusių klausytojų pritariamus šūksnius.

Jis taip pat išreiškė palaikymą respublikonų senatoriams Johnui McCainui ir Kelly Ayotte, kurių laukia sunki kova dėl perrinkimo.

D.Trumpui pastaroji kampanijos savaitė buvo itin sunki, kai jis stengėsi nenusileisti priešpriešoje su musulmono amerikiečio kario, žuvusio per misiją Irake, tėvais.

P.Ryanas, J.McCainas ir K.Ayotte smerkė D.Trumpo atgrasius pareiškimus per tą ginčą.

Padėtis dar pablogėjo penktadienį, kai kandidatas sulaukė kritikos iš buvusio Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktoriaus Michaelo Morello. Šis žvalgybos veteranas, dirbęs CŽV 33 metus per abiejų partijų prezidentų kadencijas, išreiškė palaikymą H.Clinton.

D.Trumpas „gali sukelti grėsmę mūsų nacionaliniam saugumui“, M.Morellas rašė straipsnyje, kurį paskelbė dienraštis „The New York Times“.

Pasak jo, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „išnaudojo pono Trumpo pažeidžiamas vietas, išsakydamas jam komplimentų. Na, o jis reagavo kaip ponas Putinas buvo apskaičiavęs.“

D.Trumpas gyrė V.Putiną kaip iškilų lyderį ir laikėsi politinės pozicijos „atitinkančius Rusijos, o ne Amerikos interesus“ – pavyzdžiui, kai išreiškė palaikymą Rusijos vykdomam šnipinėjimui, nukreiptams prieš JAV veikėjus, tokius kaip H.Clinton, sakė M.Morellas.

„Mes, dirbantys žvalgybos srityje, galėtume sakyti, kad ponas Putinas užverbavo poną Trumpą kaip Rusijos Federacijos agentą, jam pačiam to nenutuokiant“, – konstatavo buvęs CŽV direktorius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius