Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 10d. 08:06

Taisyklės nesušvelnintos

Joaquinas Almunia
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Joaquinas Almunia

16 euro zonos šalių finansų ministrai, iki vėlumos pirmadienį posėdžiavę Liuksemburge, atmetė Prancūzijos pasiūlymą sušvelninti biudžeto deficito, kuris kamuoja daugelį šių Europos Sąjungos (ES) valstybių, taisykles ir pareiškė paramą Europos Komisijai (EK), kaip Stabilumo ir plėtros pakto garantui.

Ekonomikos komisaras Joaquinas Almunia sakė, jog šis paktas, jau ir taip sušvelnintas 2005 metais spaudžiant Prancūzijos ir Vokietijos vyriausybėms, yra gana lankstus ir leidžiantis būtinas išlaidas ekonomikai paskatinti. Komisaras pridūrė, jog vyriausybėms labai svarbu suvokti, kada šis finansavimas turi baigtis. Dabartinėmis EK prognozėmis, ekonomikos augimas į euro zoną turėtų grįžti maždaug 2010 metų viduryje.

Praėjusią savaitę Prancūzijos ekonomikos ministrė Christine Lagarde pasiūlė, kad šalims būtų leistas didesnis nei dabartinis 3 proc. BVP biudžeto deficitas esant ypatingoms aplinkybėms ir ribotam laikui.

Diskusijos dėl deficito kilo EK ir šalims narėms peržiūrint biudžeto politiką. Kaip tik šiomis dienomis Tarptautinis valiutos fondas pareiškė, jog laikas, kai euro zonos šalių ekonomika pradės atsigauti, yra "neapibrėžtas". Šis tarptautinis skolintojas paragino euro zonos šalis "ryžtingai ir koordinuotai išvalyti bankų sistemą" ir įvesti didesnę jų priežiūrą.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min