Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 17d. 15:11

Talibanas atmetė Kabulo planus siųsti į taikos derybas 250 žmonių delegaciją

Talibai
„Scanpix“/AP nuotr. / Talibai

Talibanas atmetė Kabulo planus pasiųsti 250 savo atstovų dalyvauti taikos derybose Dohoje, antradienį pranešė afganų žiniasklaida, remdamasi islamistų atstovu Zabihullah Mujahidu. „Šios konferencijos organizatoriai neplanuoja priimti tiek daug žmonių iš Kabulo. Toks (gausus) dalyvavimas nėra būdingas tokio pobūdžio konferencijoms. Tik dalis šiame sąraše esančių politinių ir valstybinių veikėjų bus įtraukta į galutinį sąrašą“, – sakoma Z.Mujahido paskelbtame pareiškime.

„Tokių sąrašų rengimas ir viešinimas reiškia, kad oficialusis Kabulas bijo panašių susitikimų ir pažangos taikos procese“, – priduriama jame.

Islamistų judėjimas vėl pabrėžė, kad netoleruos tiesioginių vyriausybės atstovų dalyvavimo.

„Šios konferencijos organizatoriai paaiškino... kad šioje konferencijoje niekas neatstovaus Afganistano administracijai. Jei kuris nors dalyvis yra susijęs su oficialiuoju Kabulu, kaip ir konferencijos Maskvoje atveju, jis turės dalyvauti asmeniškai ir išsakyti tik savo paties nuomonę“, – nurodoma pareiškime.

Antradienį afganų televizija „TOLO News“ informavo, kad Kabulas suformavo 250 narių delegaciją, šios savaitės pabaigoje Kataro sostinėje turinčią vykti į derybas su talibais.

Delegacijoje esama tokių veikėjų kaip prezidento administracijos vadovas Abdul Salamas Rahimi ir buvęs žvalgybos tarnybos vadovas Amrullah Salehas, pranešė televizija.

Pirmąkart dėl taikos Afganistane buvo derėtasi vasario pradžioje Maskvoje. Afganistano vyriausybė nesiuntė savo delegacijos į tą konferenciją ir kritiškai įvertino jos rezultatus.

Antrasis toks susitikimas turėjo vykti balandžio 14–15 dienomis Dohoje, bet buvo atidėtas kelioms dienoms.

Naujienų agentūros „Interfax“ anksčiau kalbinti šaltiniai Kabule neatmetė galimybės, jog Afganistano vyriausybės pasiųs savo atstovų dalyvauti antrajame susitikime.

Talibanas atsisako tiesiogiai derėtis su Afganistano vyriausybe, kurią laiko „JAV marionete“. Pasak islamistų, jie sutiktų palaikyti dialogą su afganų valdžia tik tuo atveju, jei šalį paliktų užsienio pajėgos.

JAV pasiuntinys Afganistanui Zalmay Khalilzadas pirmadienį vėl paragino talibus susėsti prie derybų stalo su Kabulo atstovais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min