15min be reklamos
2023 02 07, 12:28

Taliną ir Maskvą palieka Rusijos ir Estijos ambasadoriai

Estijos ir Rusijos, kurių diplomatiniai santykiai dėl Maskvos karo Ukrainoje yra įtempti, ambasadoriai antradienį palieka savo postus Maskvoje ir Taline.
Estijos ambasada Maskvoje
Estijos ambasada Maskvoje / „AP“/„Scanpix“

Sausio viduryje Rusijos užsienio reikalų ministerija išsikvietė Estijos ambasadorių Margusą Laidre, kuriam buvo pareikštas griežtas protestas dėl estų valdžios institucijų veiksmų, o vasario 7 dieną jam buvo liepta išvykti iš Rusijos.

Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu tuomet pareiškė, kad Talinas laikysis abipusiškumo principo. Tai reiškia, kad Rusijos ambasadorius vasario 7-ąją taip pat turi palikti Estiją, BNS sakė Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

„Estija atkreipė dėmesį į Rusijos sprendimą savo diplomatinį atstovavimą pažeminti iki laikinojo reikalų patikėtinio. Estijos santykiai su Rusija yra grindžiami pariteto principu, nuo kurio mes nenukrypsime. Tai reiškia, kad Rusijos ambasadorius Taline išvyks tuo pačiu metu kaip ir Estijos ambasadorius, vasario 7-ąją“, – sausį teigė U.Reinsalu.

„Rusijos žingsniai netrukdo mums toliau teikti visapusišką paramą Ukrainai, kuri jau beveik metus kovoja už savo suverenitetą ir mūsų bendrą saugumą. Mes ir toliau remsime Ukrainą, kai Rusija planuoja plataus masto išpuolius, ir raginame kitas panašiai mąstančias šalis padidinti pagalbą Ukrainai“, – pridūrė jis.

Sausio 11-ąją Estija informavo Rusijos ambasadorių apie sprendimą, kad iki vasario 1-osios Rusija turi sumažinti savo ambasados Taline darbuotojų skaičių iki aštuonių diplomatų ir 15 komandiruotų administracinio, techninio ir aptarnaujančio personalo darbuotojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min