Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 25d. 17:35

Talino meras minimas baudžiamojoje byloje dėl pinigų plovimo

Talino senamiestis
visitestonia.com nuotr. / Talino senamiestis

Estijos Šiaurės apygardos prokuratūra pranešė trečiadienį užvedusi bylą pagal straipsnį „pinigų plovimas“, kurioje minimas didžiausios opozicinės Centro partijos pirmininkas, Talino meras Edgaras Savisaaras.

Trečiadienį prokuratūros spaudos tarnyba pranešė, kad prokuratūra kurį laiką veda bylą ir paprašė Šveicarijos teisėsaugos institucijas juridinės pagalbos.

„Juridinės pagalbos prašymas yra neviešintinas dokumentas, todėl prokuratūra negali išsamiau papasakoti apie jo turinį. Tačiau šioje byloje niekam nepateikta įtarimų, jau nekalbant apie kaltinimus“, – patikino prokuratūros atstovas.

Trečiadienį laikraštis „Kesknadal“ išspausdino E.Savisaaro interviu, kuriame jis pareiškė, kad prokuratūra pagal straipsnį „Pinigų plovimas“ iškėlė jam baudžiamąją bylą ir paprašė dėl jo Šveicarijos teisėsaugos institucijų pagalbos.

Pasak jo, to pagrindas yra 1997 metais įsteigto Šveicarijoje fondo, finansavusio vienos jo knygų išleidimą, veikla. Iki šio laiko fondas jau nutraukė savo veiklą.  

Prieš savaitę E.Savisaaras pareiškė tam pačiam laikraščiui, kad kreipimesi į kolegas Šveicarijoje prokuratūra vadina jį „įtariamuoju“ ir net „kaltinamuoju“, nors jokių oficialių pretenzijų jam nebuvo pareikšta.

Dėl šio ir kai kurių kitų faktų E.Savisaaras, taip pat grupė parlamento ir vietos savivaldybių deputatų kreipėsi pagalbos į tarptautines teisių gynimo organizacijas ir į Europos žmogaus teisių įgaliotinį, prašydama apginti juos nuo valdančiųjų struktūrų užsipuolimų prieš opoziciją.

Už E.Savisaaro vadovaujamą Centro partiją tradiciškai balsuoja dauguma rusakalbių Estijos gyventojų. Ji siekia gerinti santykius su Rusija, aktyviai bendradarbiauja su Rusijos politikais.

Šių metų balandžio 12 dieną Estijos saugumo policija savo metiniame pranešime rašė, kad vienas žinomas Centro partijos nrys, Talino vicemeras Mihhailas Kolvartas įgyvendina Rusijos tėvynainių politiką, nukreiptą iš Maskvos. Metiniame leidinyje taip pat buvo M.Kolvarto, slaptai nufotografuoto sporto salėje, kai jis perdavė Rusijos diplomatui mokyklinius istorijos vadovėlius, nuotraukų.

M.Kolvartas pareiškė, kad specialiosios tarnybos nebaudžiamai pažeidė jo teises, padarė metiniame leidinyje faktų klaidų ir netikslumų, ir kreipėsi į teismą. Tačiau Talino administracinis teismas nepatenkino politiko reikalavimo.

Gegužės 23 dieną buvo sužinota, kad Taline kultūros ir sporto centre „Lyra“, kuris organizuoja respublikos rusakalbių gyventojų kultūros ir sporto laisvalaikį, buvo rasta klausimosi įtaisų. Centro vadovė yra M.Kolvarto motina Lidija Kolvart.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:42
10:09

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min