Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 24d. 17:48

Talino meras paskelbė Estijoje Kalėdų taiką

Talinas
BFL nuotr. / Talinas

Talino meras Edgaras Savisaaras ketvirtadienį per atvirą Talino rotušės langą tradiciškai karalienės Kristinos žodžiais paskelbė Kalėdų taiką.

„Rytoj, tai yra gruodžio 25–ąją, jei to norės Dievas, ateis palaimintoji mūsų Viešpaties ir Išganytojo Gimimo diena. Todėl tebūnie paskelbta visuotinė Kalėdų taika, kad žmonės švęstų pamaldžiai, su deramu saiku ir elgtųsi taikiai bei padoriai. O tas, kas išdrįs pažeisti Kalėdų taiką neteisėtu ar nederamu elgesiu, bus apkaltintas nusikaltimu sunkinančiomis aplinkybėmis ir nubaustas pagal įstatymus bei nustatytą tvarką“, – vėl perskaitė senovės įsaką miesto galva po to, kai fanfaros paskelbė vidurdienį.

„Visiems valstybės gyventojams linkiu džiugių Kalėdų ir Kalėdų taikos. Ir tetrunka Kalėdų taika iki Šv.Kanuto dienos, sausio 13–osios“, – sakė jis.

Šv.Kanutas Estijoje garbinamas kaip amatininkų gildijos globėjas. Visiems valstybės gyventojams linkiu džiugių Kalėdų ir Kalėdų taikos. Ir tetrunka Kalėdų taika iki Šv.Kanuto dienos, sausio 13–osios.

Kalėdų taiką pirmą kartą XVII amžiuje paskelbė Švedijos karalienė Kristina, o šią tradiciją 1993 metais atgaivino tuometinis prezidentas Lennartas Meri.

Iki 1966 metų prezidentas pats skelbdavo Kalėdų taiką, bet nuo 1996 metų ši teisė, kaip ir senais laikais, buvo sugrąžinta miesto vadovui.

Kalėdų taiką paskelbė ir Estijos medžiotojai, kurie tris Kalėdų švenčių dienas – gruodžio 24–ąją, 25–ąją ir 26–ąją – nešaudys žvėrių ir paukščių miškuose, o, priešingai, atveš jiems pašaro.
Kalėdų taikos miškuose tradicijos Estijoje laikomasi nuo 1992 metų. 
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min