Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarp kenkėjų nepateko

Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Europos Sąjungos (ES) narės Austrija, Liuksemburgas ir Belgija bei Bendrijai nepriklausanti Šveicarija nepateko į juodąjį teritorijų, kenkiančių pasaulio finansų sistemos stabilumui, sąrašą.

Žinia apie tai, kad Ekonominės plėtros ir bendradarbiavimo organizacija (EPBO) ketina paskelbti ataskaitą apie vadinamuosius mokesčių rojus, buvo atsidūrusi Londone susirinkusių Didžiojo dvidešimtuko (G-20) valstybių vadovų dėmesio centre. Teigiama, jog karštą Prancūzijos prezidento Nicolas Sarkozy ir Kinijos vadovo Hu Jintao ginčą dėl bendros formuluotės lengvatinio apmokestinimo zonų klausimu padėjo išspręsti tik JAV prezidento Baracko Obamos įsikišimas.

Kinija baiminosi, jog į juodąjį sąrašą gali patekti jos administruojamos Makao ir Honkongo teritorijos, tačiau EPBO ataskaitoje jos iš viso nebuvo paminėtos. Abejotinos šlovės išvengė ir visos tos ES valstybės, kurios garsėja liberaliausiu finansų sistemos reguliavimu. Jos ataskaitoje buvo paminėtos, tačiau tik kaip „pilkosios“ šalys, kurios „įsipareigojo laikytis tarptautinio mokesčių standarto, tačiau jo iki galo neįgyvendino“.

Į 30-ies teritorijų, kuriose mokesčių standartas dar nėra įgyvendintas, sąrašą pateko su ES glaudžiai susijusi Andora, Monakas, Lichtenšteinas, San Marinas ir Didžiosios Britanijos užjūrio valdos Gibraltaras, Mergelių bei Kaimanų Salos. G-20 valstybių vadovai įsipareigojo, esant reikalui, imtis sankcijų prieš teritorijas, kuriose iki šiol klesti neskaidri finansinių sandėrių praktika.

„Lietuvos žinios“
Komentarai
Temos Šveicarija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min