2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Tarp pirmųjų oficialių Brazilijos prezidento vizitų bus kelionės į JAV ir Kiniją

Brazilijos prezidentas Luizas Inacio Lula da Silva sausio pabaigoje su pirmuoju savo naujosios kadencijos oficialiu vizitu lankysis Argentinoje, o vėliau nuvyks į Jungtines Valstijas, Portugaliją ir Kiniją, antradienį sakė vienas pareigūnas.
Brazilijos prezidentas Luizas Inacio Lula da Silva
Brazilijos prezidentas Luizas Inacio Lula da Silva / „AFP“/„Scanpix“

77 metų L.I.Lula da Silva dalyvaus Lotynų Amerikos ir Karibų valstybių bendrijos (CELAC) viršūnių susitikime, sausio 23–24 dienomis vyksiančiame Buenos Airėse.

Kairiųjų pažiūrų L.I.Lula da Silva, kuris sekmadienį trečią kartą buvo prisaikdintas Brazilijos prezidentu, per vizitą į Vašingtoną, kurio laikas dar nepaskirtas, susitiks su JAV lyderiu Joe Bidenu, sakė šaltinis prezidentūroje.

Vizitas į Kiniją – didžiausią Brazilijos prekybos partnerę – bus surengtas „po kovo“, sakė tas pats pareigūnas.

Prezidentūra taip pat patvirtino, kad L.I.Lula da Silva balandžio 22–25 dienomis lankysis Portugalijoje.

L.I.Lula da Silva, kuris didžiausiai Lotynų Amerikos ekonomikai taip pat vadovavo dvi kadencijas nuo 2003 iki 2010 metų, jau užsimena norintis nutraukti tarptautinę Brazilijos izoliaciją po ketverių ankstesnio prezidento, kraštutinių dešiniųjų Jairo Bolsonaro, valdymo metų.

Savo inauguracijos kalboje Kongrese L.I.Lula da Silva paskelbė apie naują Brazilijos vaidmenį pasaulyje atnaujinant „Pietų Amerikos integraciją“ ir atkuriant „aukšto [lygio] aktyvų dialogą su Jungtinėmis Valstijomis, Europos bendrija ir Kinija“.

Naujasis užsienio reikalų ministras Mauro Vieira pirmadienį per inauguracijos ceremoniją sakė, kad po „beprecedenčio atkryčio“ Brazilijos laukia „didžiulis atstatymo darbas“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min