Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarp „Vostok“ smogikų Rytų Ukrainoje – ir du komunistus garbinantys ispanai

Į Ukraina iš Ispanijos atvykę teroristai Angelis ir Rafa Munezas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Į Ukraina iš Ispanijos atvykę teroristai Angelis ir Rafa Munezas
Šaltinis: BNS
0
A A

Ispanas Angelis Davilla-Rivasas, atvykęs į Ukrainos rytus kautis kartu su prorusiškais sukilėliais, išdidžiai demonstravo nespalvotus Sovietų Sąjungos lyderių Vladimiro Lenino ir Josifo Stalino portretus, ištatuiruotus jo liemens dešinėje ir kairėje pusėje.

Maždaug 25 metų amžiaus A.Davilla-Rivasas ir panašaus amžiaus jo draugas Rafa Munezas atvažiavo traukiniais iš Madrido į rytų Ukrainą, kur prisidėjo prie bataliono „Vostok“ – žinomiausio ir gerai ginkluoto teroristų dalinio, besikaunančio su Ukrainos vyriausybės pajėgomis.

„Esu vienturtis sūnus, o mano motinai, tėvui ir šeimai labai skaudu, kad rizikuoju. Tačiau negaliu miegoti lovoje žinodamas, kas čia dedasi“, – aiškino A.Davilla-Rivasas, užsidėjęs kepuraitę su prisegta sovietine raudona žvaigždute.

Ši žvaigždė ir ant R.Munezo riešo užrišta juostelė suteikia užuominų apie šių ispanų motyvus įsitraukti į karą, vykstantį už tūkstančių kilometrų nuo jų tėvynės.

A.Davilla-Rivasas sakė norintis grąžinti skolą po to, kai Stalino vadovaujama Sovietų Sąjunga palaikė ispanų respublikonus.

To kaspino raudoną, geltoną ir purpurinę spalvas savo simboliu buvo pasirinkę respublikonai 1936-1939 metų Ispanijos pilietiniame kare, kuriame tūkstančiai užsieniečių prisidėjo prie kairiųjų stovyklos, galiausiai pralaimėjusios generolo Franco armijai.

A.Davilla-Rivasas sakė norintis grąžinti skolą po to, kai Stalino vadovaujama Sovietų Sąjunga palaikė ispanų respublikonus.

Kaip nurodo Jungtinės Tautos (JT), nuo balandžio vidurio jau daugiau negu 1,1 tūkst. žmonių žuvo per karą rytų Ukrainoje, dėl kurio Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pašlijo labiausiai nuo Šaltojo karo pabaigos.

Ispanai – ne pirmieji užsieniečiai, įsitraukę į šį karą. Teroristų pusę palaiko kovotojai, atvykę iš Rusijos ir Serbijos.

Rusijos piliečiai taip pat užima aukšto rango postus vietos smogikų vadovybėje. Tačiau jų paskelbtos „Donecko liaudies respublikos“ vadovavimą perėmė Ukrainos rusas, o tokiu žingsniu tikriausiai siekiama užgesinti Vakarų šalių kaltinimus, jog teroristams vadovauja Maskva.

A.Davilla-Rivasas smerkė Vakarų šalis, kurios įvedė sankcijas Maskvai, kaltindamos teikiant pagalbą Ukrainos teroristams, ir sakė, kad neva jos sukurstė šį karą.

Vienas „Vostok“ smogikas sakė, kad džiaugiasi ispanų pagalba.

„Nukenčia paprasti žmonės, nes jie yra įstrigę tarp trijų imperinių galybių: Rusijos, Europos Sąjungos (ES) ir, aišku, Jungtinių Valstijos, kurios į visa tai kiša pinigus“, – pridūrė ispanas.

Vienas „Vostok“ smogikas sakė, kad džiaugiasi ispanų pagalba.

„Dabar mums reikia palaikymo, reikia kovotojų. Nepakenktų turėti daugiau automatinių ginklų – kad galėtume palaikyti ir pridengti vieni kitus“, – sakė jaunas rusvaplaukis teroristas, nenorėjęs atskleisti savo vardo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min