Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 29d. 01:44 , atnaujinta: 2011 birželio 29d. 02:40

Tarptautiniame Kabulo viešbutyje „Inter Continental“ susisprogdino mirtininkas, pastatą apsupo kariuomenė, naktį vyko susišaudymas

Susišaudymas tarptautiniame Kabulo viešbutyje „Inter Continental“
„Scanpix“ nuotr. / Susišaudymas tarptautiniame Kabulo viešbutyje „Inter Continental“

AP praneša, kad antradienio vakarą Kabulo viešbutyje „Inter Continental“, pirminiais duomenimis, susisprogdino vienas mirtininkas.

Vietinės policijos duomenimis, viešbutį užpuolė keli ginkluoti vyrai. Pastatas apsuptas, tęsiasi susišaudymas tarp užpuolikų ir policijos.

Keturi užpuolikai įsitvirtino viešbučio baseine, dar keletas – antrame aukšte. Jie galimai nori užminuoti pastatą.

Pranešama, kad kol kas žuvusių nėra, keli policininkai yra sužeisti.

Paskambinęs į agentūros AP būstinę, atsakomybę už išpuolį prisiėmė judėjimo „Talibanas“ atstovas.

Dalis viešbučio gyventojų evakuoti, tačiau baiminamasi, kad pavojaus zonoje liko dar nemažai civilių.

Penkių aukštų viešbutis „Inter Continental“, pastatytas 1969 m., įsikūręs ant kalvos ir yra akylai saugomas. Jis buvo laikomas itin saugia vieta užsienio turistams. Čia gyveno ir daug tarptautinių organizacijų atstovų.

Papildyta 2.12 val. Naujienų agentūros pateikia labai prieštaringą informaciją. Naujausiais duomenimis, iš viso nuskardėjo keturi sprogimai. Pirmasis – tuo metu, kai šalia viešbučio vyko vedybų ceremonija. Neoficialiais duomenimis, žuvo ne mažiau kaip dešimt žmonių. Užpuolikų skaičius tikslinamas, kol nesibaigė susišaudymas, teigiama, kad viešbutį užpuolė penki vyrai. Mūšis dėl viešbučio tęsiasi.

Gali būti, kad šis viešbutis teroristų pasirinktas neatsitiktinai – jis buvo itin populiarus. Be to, antradienio naktį viešbutis buvo sausakimšas nuo užsienio žurnalistų. Jie atvyko nušviesti Afganistano ir užsienio šalių atstovų derybų saugumo klausimais.

Papildyta 2.40 val. AFP informuoja, kad, Afganistano VRM duomenimis, nukauti šeši vyrai, užpuolę viešbutį. Į pagalbą buvo atskubėję ir NATO sraigtasparniai. Jie nukovė tris užpuolikus, įsitvirtinusius ant viešbučio stogo. Nors buvo baimintasi didelių sprogimų, nustatyta, kad Talibano pasiuntiniai buvo ginkluoti daugiausiai automatais ir granatsvaidžiais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min