Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Taupanti Didžioji Britanija nori išsiųsti namo jos kalėjimuose sėdinčius užsieniečius

Kalėjimas
Photos.com / Kalėjimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rekordinį taupymą paskelbusi Didžioji Britanija ketina išsiųsti tūkstančius kalėjimuose esančių užsieniečių atlikti bausmės į gimtąsias šalis. Tai gresia ir 361 ten kalinčiam lietuviui – pagal šioje šalyje įkalintų užsieniečių skaičių Lietuva patenka į pirmą dešimtuką.

Taupymą inicijuojantis Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas ketina nutraukti sutartis, pagal kurias šalyje įkalinti užsieniečiai negali būti grąžinti namo be jų sutikimo, praneša portalas dailymail.co.uk.

Portalas skaičiuoja, kad šiuo metu vienas iš septynių kalinių Didžiojoje Britanijoje yra užsienietis, o D.Cameronas pageidauja, kad užsieniečiai bausmes atliktų gimtosios šalies įkalinimo įstaigose. Tiesa, ši ministro pirmininko iniciatyva gali susidurti su problemomis – teisininkų padedami kaliniai veikiausiai mėgins naudotis žmogaus teises reglamentuojančiais įstatymais, kad galėtų likti Didžiojoje Britanijoje.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Davidas Cameronas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Davidas Cameronas

Be to, siūloma, kad su oficialiais dokumentais susijusius nusikaltimus padarę užsieniečiai (pavyzdžiui, suklastoję asmens dokumentą) būtų ne sodinami į Didžiosios Britanijos kalėjimą, o išsiunčiami iš šalies be teisės grįžti.

Statistiniai duomenys rodo, kad šiuo metu Didžiojoje Britanijoje už žmogžudystes, vagystes, smurtą ir narkotikus kali daugiau nei 85 tūkst. žmonių. 11 tūkst. 135 iš jų – užsieniečiai.

Daugiausia užsieniečių Didžiosios Britanijos įkalinimo įstaigose yra iš Jamaikos (942), Nigerijos (727), Airijos (681), Lenkijos (642), Vietnamo (596), Pakistano (440), Somalio (433), Rumunijos (380), Kinijos (364) ir Lietuvos (361).

Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtojams vienas kalinys per metus atsieina 38 tūkst. svarų sterlingų (maždaug 149 tūkst. litų).

Šiuo metu užsieniečiai iš Didžiosios Britanijos kalėjimų išsiunčiami pagal susitarimus su kitomis šalimis. Taip pat jie gali būti paleisti iš kalėjimo 270 dienų anksčiau, jei sutinka būti nedelsiant deportuoti iš šalies arba atlikę bausmę.

Praėjusiais metais pagal susitarimus su kitomis šalimis iš Didžiosios Britanijos buvo išsiųstas 41 kalinys.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min