Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tbilisis atmetė Rusijos pateiktus ES komisijos ataskaitos vertinimus

Cchinvalio ligoninėje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Cchinvalio ligoninėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Oficialusis Tbilisis kategoriškai atmetė tai, kaip Rusija vertina nepriklausomos ES komisijos ataskaitą apie praėjusių metų rugpjūčio Rusijos ir Gruzijos konfliktą, tvirtindamas, kad dokumente niekur nepasakyta, kad karą pradėjo Gruzija.

Apie tai specialioje spaudos konferencijoje Tbilisyje trečiadienį pranešė vicepremjeras ir valstybės ministras reintegracijos klausimais Temuras Jakobašvilis, pranešama tinklalapyje newsgeorgia.ru.

„Noriu pabrėžti, kad dokumente niekur neparašyta, kad karą pradėjo Gruzija. Visos šio klausimo interpretacijos bus melas. Niekur apie tai neparašyta. Maža to, čia parašyta, kad karinę provokaciją seniai rengė Rusija“, - pareiškė T.Jakobašvilis.

Tarptautinė komisija, kuriai vadovavo Šveicarijos diplomatė Heidi Tagliavini šį trečiadienį pateikė devynis mėnesius ruoštą galutinę ataskaitą, kuri parengta remiantis tyrimo medžiaga.

Tuoj pat, kai buvo paskelbtas šis dokumentas, Rusijos nuolatinis atstovas prie Europos Sąjungos (ES) Vladimiras Čižovas pareiškė, kad ataskaitoje nurodomas „nedviprasmis atsakymas“. Jis tvirtino, kad ES komisija už konfliktą atsakingą laiko Gruziją.

Gruzijos vicepremjeras sakė, kad šiandien Gruzijai ir Rusijai buvo perduotas visas ataskaitos tekstas.

„Pirmojoje dokumento pastraipoje sakoma, kad karas prasidėjo ne rugpjūčio 7 ar 8 dieną. Rugpjūčio 7 ir 8 dienos buvo šių provokacijų ir susidūrimų, vykusių šiame regione per pakankamai ilgą laiką, kulminacija. Ši ataskaita vienareikšmiškai tvirtina, kad iki rugpjūčio 7 dienos Cchinvalio regione jau buvo ir Rusijos reguliariosios armijos, ir samdinių kariniai junginiai, kurie buvo dislokuoti Cchinvalyje dar iki rugpjūčio 7 dienos. Būtent tą pareiškė ir argumentuotai tvirtina Gruzija. Kuo daugiau laiko praeina, tuo daugiau įrodymų gauname“, - pareiškė T.Jakobašvilis.

Pasak Gruzijos vicepremjero, Rusijos argumentai, paaiškinantys rusų veiksmus pernai rugpjūtį, „yra paprasčiausiai neteisingi arba tiesiog melagingi“.

„Toji ataskaita (ES komisijos) aiškiai kalba, kad Rusija neturėjo jokios teisės veržtis į suverenią valstybę teisindamasi vadinamųjų savų piliečių gynyba“, - kalbėjo T.Jakobašvilis.

Jis taip pat pažymėjo, jog „labai svarbu yra tai, kad ataskaitoje kalbama, jog Rusija, kaip taikdarė ir taikdarių vadovė, nesugebėjo vykdyti arba nevykdė savo pareigos, jog regione būtų įtvirtinta taika ir stabilumas".

„Ji netgi stengėsi gana aktyviai pasinaudoti savąja taikdariška misija siekti savo interesų, o konfliktų nespręsti, - tęsė Gruzijos ministras T.Jakobašvilis. - Ataskaitoje aiškiai pasakyta, kad Rusija ginklavo separatistus, teikė jiems ekonominę, karinę ir politinę pagalbą; ataskaitoje aiškiai pasakyta, kad vykdytas gruzinų etninis valymas Cchinvalio rajone; aiškiai pasakyta, kad Rusija neturėjo nė mažiausios priežasties veržtis į Kodorio tarpukalnę ir užgrobti kitas Gruzijos teritorijas bei vykdyti ten karinius veiksmus“.

Pasak jo, ataskaitoje pabrėžta, kad „Rusija neturėjo jokios teisės skelbti dvi Gruzijos provincijas nepriklausomomis valstybėmis ir likti ten naujam vaidmeniui".
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min