Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 sausio 3d. 16:34

Teisiamai prievartautojų gaujai Indijoje gresia pakorimas

Prieš žiaurų nusikaltimą atlikusią gaują prie teismo rūmų protestuoja ir teisininkai.
Reuters/Scanpix nuotr. / Prieš žiaurų nusikaltimą atlikusią gaują prie teismo rūmų protestuoja ir teisininkai.
Indijos teisme 23-ejų metų studentę gruodžio viduryje išprievartavusiai ir mirtinai sumušusiai gaujai pareikšti oficialūs kaltinimai, skelbia spiegel.de. Prieš teismą stojo penki kaltinamieji. Jiems gresia mirties bausmė. Pirmininkaujantis teisėjas baiminasi, kad indai jiems gali surengti Linčo teismą.

Penki vyrai teisme turės atsakyti už pagrobimą, grupinį prievartavimą ir tyčinį nužudymą. Ketvirtadienį vyrams pareikšti kaltinimai, šeštadienį skubos tvarka vyks pirmasis teismo posėdis. Gruodžio viduryje jie išprievartavo ir geležiniu strypu sumušė per klaidą į privatų autobusą įsėdusią medicinos studentę. Jos draugas taip pat stipriai sumuštas, tačiau išgyveno. Jauna mergina, patyrusi ne vieną operaciją, savaitgalį mirė.

Kaltinamaisiais tapo 33-ejų autobuso vairuotojas, 26-erių autobusus valantis jo brolis, 24-erių kitas autobusų plovėjas, 20-metis treneris ir 19-metis vaisių pardavėjas. Dar vienas kaltinamasis šiuo metu yra 17 metų amžiaus, atliekami tyrimai, po kurių bus nustatyta, ar jaunuolis pakankamai suaugęs, kad galėtų būti teisiamas kartu su kitais gaujos nariais. Jei ne, jis stos prieš nepilnamečių teismą ir jam grės daugiausia treji metai nelaisvės.

Naujojo Delio Saketo rajono teismui pateikta daugiau nei 1 000 puslapių dokumentų. Įtraukti 30 liudininkų pareiškimai.

„Visa šalis reikalauja, kad šie monstrai būtų pakarti. Aš jiems pritariu“, – interviu teigė studentės tėvas.

Anot policijos, kaltinamieji prisipažino padarę nusikaltimus. Be to, moteris kovojo su užpuolikais ir trims iš jų įkando. Įkandimų žymės taip pat tapo įrodymų dalimi.

Šis nusikaltimas sulaukė didelio visuomenės dėmesio, nepaisant to, kad Naujajame Delyje moteris, kaip rodo statistika, išprievartaujamos kas 14 valandų. Šis atvejis itin brutalus. Kasdien šalyje nesiliauja protestai, pagerbiamas merginos atminimas. Dardžilinge ketvirtadienį vyko masinis 23-ejų studentės pagerbimas. Susėdę aikštėje apie 600 gitaristų užgrojo Johno Lennono dainą „Imagine“. 

Pirmininkaujantis teisėjas Altamas Kabiras pabrėžė, kad nepaisant pasipiktinimų, kaltinamieji turi teisę į teisingą bylos nagrinėjimą ir Linčo teismas nėra priimtinas.

Ginti kaltinamųjų nepanoro nė vienas advokatas. Advokatų taryba paskelbė, kad jos nariai, kurių yra apie 2 500, nusikaltimą laiko amoraliu ir byloje atsisako dalyvauti. Tai reiškia, kad gynėjus kaltinamiesiems turės paskirti vyriausybė.

„Visa šalis reikalauja, kad šie monstrai būtų pakarti. Aš jiems pritariu“, – interviu teigė studentės tėvas.

Jos senelis teigė, kad anūkė buvo „labai laiminga ir harmoninga mergaitė, niekada nebuvo susijusi su tokiais įvykiais kaip šis“. Vyro teigimu, jei vyriausybė nesiims ryžtingų žingsnių keičiant įstatymus, tauta prievartautojus ims bausti tiesiog gatvėje.

Įsiutusi tauta tikisi, kad šis brutalus atvejis paskatins griežtesnį institucijų požiūrį ir esminius įstatymų pakeitimus. Indės teigia, kad moterys šalyje laikomos antrarūšėmis.

Mirties bausmė pakariant Indijoje skiriama itin sunkių žmogžudysčių kaltininkams.

AFp/Scanpix nuotr./Merginos atminimas pagerbtas Johno Lennono daina.
AFp/Scanpix nuotr./Merginos atminimas pagerbtas Johno Lennono daina.

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min