TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas paliko nesigailintį dėl nusikaltimo padarymo verslininką Platoną Lebedevą kalėjime

Grotos
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Grotos
Šaltinis: BNS
0
A A

Velsko teismas atsisakė trečiadienį pirma laiko išleisti į laisvę verslininką Platoną Lebedevą, nes jis nesigailėjo padaręs nusikaltimą. Į jo drausminę nuobaudą kalėjime nebuvo atsižvelgta.

Teismas paliko nesigailintį dėl nusikaltimo padarymo verslininką Lebedevą kalėjime

Velsko teismas atsisakė trečiadienį pirma laiko išleisti į laisvę verslininką Platoną Lebedevą, nes jis nesigailėjo dėl nusikaltimo padarymo, nors į jo drausminę nuobaudą kalėjime nebuvo atsižvelgta.

„Patenkinti prašymą pirma laiko lygtinai paleisti Platoną Lebedevą atmesti“, – paskelbė verdiktą teisėjas Nikolajus Rasponovas.

P.Lebedevas siekė būti paleistas pirma laiko, išsėdėjęs 8 iš 13 metų, kuriuos teismas paskyrė, kaip jis mano, politiniais motyvais.

Verslininkas buvo areštuotas 2003 metais tuo metu didžiausios Rusijoje naftos bendrovės „Jukos“ – byloje prieš kelis mėnesius iki jos tuomečio vadovo Michailo Chodorkovskio sulaikymo.

Teisėjas paminėjo savo sprendime, kad P.Lebedevas nesigailėjo, o išskirtiniai žmogiškieji bruožai, apie kuriuos kalbėjo liudytojai, nėra pagrindas paleisti pirma laiko.

P.Lebedevas klausėsi teisėjo sprendimo, stovėdamas geležiniame narve, apsirengęs kalinio uniforma, ir žiūrėjo į žmoną, nenukreipdamas nuo jos žvilgsnio.

Advokatas Konstantinas Rivkinas, kalbėdamas su žurnalistais po nuosprendžio paskelbimo, atkreipė dėmesį į tai, kad teisėjo pozicija dėl P.Levedevo smarkiai pasikeitė po pietų.

„Drauge su pietumis ponas teisėjas, matyt, gavo kažkokius specialiai apmokytų žmonių nurodymus, ir jau pozicija pasikeitė, mūsų dideliam apgailestavimui“. 

P.Lebedevo kreipimąsi į teisėją  dvi dienas trukusiame procese sudarė keli sakiniai

Teisėjas K.Rivkinas atmetė kaltinimus šališkumu:

„Visiškai objektyvus sprendimas. Priimtas visiškai pagal mano įsitikinimus. Niekas nė žodžio dėl šios bylos man niekada nesakė“, – sakė jis.

Advokatas pranešė, kad penktadienį paduos kasaciją dėl teismo sprendimo.

P.Lebedevas nesigailėjo

Tai, kad P.Lebedevas nesigailėjo, Velsko rajono prokuroras Sergejus Semionovas pavadino vienu iš argumentų atsisakyti jį paleisti į laisvę.

„Jis nepripažįsta savo kaltės dėl nusikaltimo padarymo“, – sakė prokuroras.

Pagal baudžiamųjų bausmių vykdymo kodeksą, nuteistojo požiūris į „padarytą veiką“ turi būti atspindėtas kalėjimo charakteristikoje. Advokatai įtikinėjo teisėją, kad konstitucijoje garantuota teisė apskųsti teismo sprendimus, todėl tai neprivaloma siekiant paleisti pirma laiko lygtinai.

„Viskas, kas parašytas įsigaliojusiame teismo nuosprendyje, negali būti tiesa paskutinėje instancijoje„, – sakė gynėjas Aleksejus Mirošničenka. – Kovoti su neteisingais nuosprendžiais teisėtais būdais yra neatimama kiekvienos piliečio teisė“.

Išvakarėse buvęs P.Lebedevo kolega bendrovėje „Jukos“ ir buvęs Valstybės Dūmos deputatas Aleksejus Kondaurovas mėgino įtikinti teisėją tuo, kad P.Lebedevo gailėjimasis reikštų “reputacijos praradimą„, o tai yra baisiau nei sveikatos praradimas.

„Sąžinės kalinys“

Kaip ir M.Chodorkovskį, P.Lebedevą tarptautinė teisių gynimo organizacija „Amnesty International“ pripažino sąžinės kaliniu. M.Chodorkovskis pavadino „Jukos bylos“ užsakovu vicepremjerą Igorį Sečiną, kuris jau antrąją dešimtį metų dirba ranka rankon su premjeru Vladimiru Putinu. Pats I.Sečinas, vadovavęs „Jukos“ aktyvus gavusiai valstybinei bendrovei „Rusneft“, tai neigė.

P.Lebedevo kreipimąsi į teisėją  dvi dienas trukusiame procese sudarė keli sakiniai:

„Aš manau, jog Rusijos Federacijoje, kuri, pagal konstituciją, yra teisinė valstybė, neleistina, kad trečiajame tūkstantmetyje, juo labiau 2011 metais, būtų politinių kalinių. – Antra. Nekalbėsiu šia tema ilgai. Man reikia gydytis. Ir trečia – mano šeima. Aš jau devintus metus neturiu laisvės ir negaliu būti vyras, tėvas ir senelis. Tai didžiulis terminas. Jūsų didenybe, dėl visa ko, kad būtų galima suprasti. Šis terminas ilgesnis, nei iš viso truko abu Tėvynės karai“.

Velsko pataisos kolonijos administracija davė P.Lebedevui neigiamą charakteristiką, padarydama išvadą, jog jis „nestojo į pasitaisymo kelią“, kaltindama tvarkos pažeidimu, kurį verslininkas neigė ir sakė posėdyje, kad kalėjimo prižiūrėtojai norėjo paskelbtu žodiniu papeikimu sužlugdyti jam paleidimą pirma laiko lygtinai.

„Įstaigos administracija neremia šio nuteistojo prašymo paleisti jį pirma laiko lygtinai“, – šaltai pasakė posėdyje kolonijos atstovas Anatolijus Korsunskis, vadovaujantis zonoje septintajam būriui, į kurį paskirtas buvęs milijardierius.

Prokuroras S.Semionovas pritarė kalėjimo atstovui:

„Pagrindo lygtinai pirma laiko paleisti Platoną Lebedevą nematau. Nuteistojo prašymą prašau atmesti“.

Šiandien teismas iš pradžių atsisakė, bet po to persigalvojo ir sutiko išnagrinėti kalėjimo vadovybės raportą dėl drausminės nuobaudos, kuri galėjo tapti viena dingsčių atsisakyti paleisti M.Chodorkovskio partnerį į laisvę.

Įkalbinėdami paleisti P.Lebedevą advokatai rėmėsi prezidentu Dmitrijumi Medvedevu.:

„Jūsų sprendimas lygtinai pirma laiko paleisti Platoną Lebedevą bus geriausias įrodymas, kad klimatas investicijoms Rusijoje geras“, – sakė teisėjui Jelena Lipcer.

Pats D.Medvedevas pareiškė spaudos konferencijoje gegužę, jog nemano, kad pavojinga paleisti į laisvę M.Chodorkovskį, kuris, kaip ir P.Lebedevas, siekia būti lygtinai pirma laiko būti išleistas į laisvę iš kolonijos Karelijoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min