Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas paskelbė nuosprendį prekybos centre Maskvoje šaudžiusiam milicininkui Jevsiukovui (papildyta 14.15 val., video)

Milicininkas D.Jevsiukovas
Stop kadras iš Youtube.com / Milicininkas D.Jevsiukovas
Šaltinis: BNS
0
A A

Maskvos miesto teismas paskelbė nuosprendį milicijos majorui Denisui Jevsiukovui, kuris šaudė sostinės prekybos centre.

Per šalių ginčus prokuratūra paprašė nuteisti kaltinamąjį kalėti iki gyvos galvos.

„Prašau teismą paskirti D.Jevsiukovui, subendrinus padarytus nusikaltimus, laisvės atėmimą iki gyvos galvos, bausmę atliekant itin griežto režimo kolonijoje“, – sakė prokurorė Amalija Kostojeva.

„D.Jevsiukovas padarė itin sunkių nusikaltimų: nužudė, pasikėsino nužudyti, kėsinosi į teisėsaugos institucijų darbuotojų gyvybę. Kaltę švelninančių aplinkybių nėra. Jo kaltė įrodyta“, – pažymėjo ji.

„Iš nukentėjusiųjų parodymų matyti, kad D.Jevsiukovas norėjo ne šiaip žudyti, jis norėjo parodyti valdžią, pažeminti kitus žmones. Nusikaltimus D.Jevsiukovas padarė viešai, demonstratyviai“, – sakė prokurorė.

Majoras kaltinamas dviejų žmonių nužudymu ir pasikėsinimu į 22 žmonių gyvybę. Tyrimo duomenimis, D.Jevsiukovas, būdamas Maskvos Caricyno vidaus reikalų skyriaus viršininkas, 2009 metų balandžio 27 dieną nuo 00 val. 30 min. iki 02 val. 20 min. girtas, apsirengęs milicininko striukę, nušovė iš pistoleto „PM“ taksi vairuotoją Sergejų Jevtejeva ir kasininkę Elmirą Turdajevą.

D.Jevsiukovo gynėja prašė perkvalifikuoti kaltinimą dėl kai kurių epizodų į švelnesnį, o dėl kitų – išteisinti teisiamąjį.

Pats D.Jevsiukovas per ginčus prašė teismo tik teisingumo. „Aš suprantu, kad man nėra ko tikėtis, aš neprašau švelnaus nuosprendžio, prašau teisingumo, jeigu aš galiu jo prašyti“, – sakė jis.

Anksčiau savo parodymuose majoras pripažino savo kaltę tik dėl vieno nužudymo, bet sakė, kad jis buvo padarytas be pikto kėslo. Jis sutiko, kad šaudė į žmones prekybos centre, bet pareiškė, kad nenorėjo jų nužudyti.Aš neprisipažįstu kaltas dėl tyčinių nužudymų, nes tokių priežasčių aš neturėjau.

Tarp 22 žmonių, į kurių gyvybę, pagal tyrimo versiją, kėsinosi majoras, yra milicijos darbuotojų. D.Jevsiukovas neigė, kad ketino nužudyti savo kolegas ar jiems pasipriešinti. Iš kur paėmė ginklą, majoras neatsimena.

„Aš neprisipažįstu kaltas dėl tyčinių nužudymų, nes tokių priežasčių aš neturėjau“, – sakė jis.
Prie įėjimo į parduotuvę, kaip paliudijo liudytojai ir nukentėjusieji, majoras šovė į kelis žmones, taikėsi į galvą, du sužeidė.

Kai prasidėjo šaudymas, keli žmonės mėgino pabėgti iš parduotuvės į vidinį kiemelį, buvęs VRS viršininkas nuėjo paskui juos, o kai surado, nukreipė į juos ginklą ir pareikalavo, kad išeitų „pati gražiausia“; kai viena moteris išėjo, pagal liudytojų parodymus, jis įrėmė jai į galvą pistoletą ir nusivedė už parduotuvės kampo. Moteris siūlė pinigų, bet D.Jevsiukovas sakė: „Man nereikia pinigų, man reikia smegenų“. Netrukus atvažiavo milicija.

Sulaikę D.Jevsiukovą milicininkai sakė, kad jis šaudė į jų pusę, vieną kartą nepataikė, o po to ginklas užsikirto. Tada majorą pavyko nuginkluoti. 

Papildyta 14.15 val. Maskvos miesto teismas pripažino milicijos majorą Denisą Jevsiukovą kaltu dėl to, kad sostinės prekybos centre pernai balandyje jis du žmones nušovė.

Kaip praneša „Interfax“ korespondentas, tai sakoma teismo nuosprendyje, kuris pradėtas skelbti penktadienį.

Remiantis nuosprendžiu, majoras D.Jevsiukovas pripažintas kaltu dėl dviejų žmonių nužudymo ir pasikėsinimo nužudyti dar 22 žmones.

Tyrimo duomenimis, D.Jevsiukovas, būdamas Maskvos Caricyno vidaus reikalų skyriaus viršininkas, 2009 metų balandžio 27 dieną nuo 00 val. 30 min. iki 02 val. 20 min. apsirengęs milicininko striukę nušovė iš pistoleto „PM“ taksi vairuotoją Sergejų Jevtejeva ir kasininkę Elmirą Turdajevą.

Kaip jau pranešta, per šalių ginčus prokuratūra paprašė nuteisti kaltinamąjį, kuris šaudymo metu buvo girtas, kalėti iki gyvos galvos.

„Prašau teismą paskirti D.Jevsiukovui, subendrinus padarytus nusikaltimus, laisvės atėmimą iki gyvos galvos, bausmę atliekant itin griežto režimo kolonijoje“, – sakė prokurorė Amalija Kostojeva.

Galiausiai Maskvos miesto teismas nuteisė milicijos majorą Denisą Jevsiukovą kalėti iki gyvos galvos už nužudymą ir pasikėsinimą nužudyti Maskvos prekybos centre. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min