Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas sutrumpino bausmę Michailui Chodorkovskiui vieneriais metais

Michailas Chodorkovskis teisme
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Michailas Chodorkovskis teisme
Šaltinis: BNS
0
A A

Maskvos miesto teismas antradienį vieneriais metais sutrumpino įkalinimo bausmę Michailui Chodorkovskiui, todėl patekęs į nemalonę oligarchas galės išeiti į laisvę 2016-aisiais, likus dvejiems metams iki prezidento rinkimų 2018-aisiais.

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas neseniai pareiškė, kad paleidimas žinomiausio pasaulyje Rusijos valdžios kritiko pavojaus nekelia.

Maskvos miesto teismas antradienį priėmė sprendimą, išnagrinėjęs kasacinį skundą dėl antrojo nuosprendžio buvusiam naftos kompanijos „Jukos“ vadovui M.Chodorkovskiui ir buvusiam tarptautinio finansinio susivienijimo MENATEP vadovui Platonui Lebedevui.

„Galutinai skirti Chodorkovskiui ir Lebedevui po 13 metų laisvės atėmimo bausmę, atliekant ją bendro režimo pataisos kolonijoje“, – perskaitė teismo nutartį teisėja Olga Aročkina.

M.Chodorkovskis, vadovavęs vienai didžiausių naftos kompanijų pasaulyje, ir P.Lebedevas kali nuo 2003 metų. Per du nuosprendžius M.Chodorkovskiui iš viso skirta 14 metų laisvės atėmimo bausmė už ekonominius nusikaltimus. Savo bylos užsakovu verslininkas laiko anuometinio prezidento Vladimiro Putino aplinkos žmones.

Savo ruožtu V.Putinas sakė, kad M.Chodorkovskio rankos „suteptos krauju“, lygino jį su amerikiečių gangsteriu Al Capone, o praėjusių metų gruodį, likus kelioms dienoms iki antrojo nuosprendžio skelbimo M.Chodorkovskiui pareiškė, kad „vagis turi sėdėti kalėjime“. Advokatai tai palaikė spaudimu teismui.

V.Putinas ir D.Medvedevas sako, kad galvoja apie galimybę dalyvauti 2012-ųjų metų prezidento rinkimuose. Visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad nepalyginamai daugiau šansų sugrįžti į Kremlių turi M.Chodorkovskio priešininkas.

Maskvos miesto teismas taip pat sumažino M.Chodorkovskiui ir P.Lebedevui anksčiau inkriminuotą naftos grobstymą 18,8 milijono tonų ir atitinkamai pinigų sumą – 68,3 mlrd. rublių.

Michailo Chodorkovskio ir Platono Lebedevo gynyba žadėjo teismo nuosprendį skųsti priežiūros instancijai ir Europos žmogaus teisių teismui.Chamovnikų teismo nuosprendyje už kaltinamųjų veiklą 1998–2003 metais buvo nurodyta, kad jie tuo laikotarpiu pasisavino 347 mln. 574 tūkst. tonų naftos, kurios vertė sudarė 892 mlrd. 462 mln. rublių. Maskvos teismas, prokurorų prašymu, patikslino grobstymo mastą: 218 mln.749 tūkst. tonų ir 824 mlrd.105 mln. rublių.

M.Chodorkovskis ir P.Lebedevas bus per 10 dienų pervežti į koloniją

M.Chodorkovskis ir P.Lebedevas artimiausiu metu turi būti pervežti į bausmės atlikimo vietą.

„Per dešimt dienų, kai tyrimo izoliatoriaus administracija gaus teismo pranešimą apie įsigaliojusią teismo nutartį M.Chodorkovskiui ir P.Lebedevui, jie turi būti pervežti į bausmės atlikimo vietą. Apie tai turi būti pranešta jų giminaičiams“, – sakė žurnalistams vienas iš nuteistųjų advokatų.

M.Chodorkovskio ir P.Lebedevo gynyba žadėjo teismo nuosprendį skųsti priežiūros instancijai ir Europos žmogaus teisių teismui.

„Maskvos miesto teismo teisėjai jau ne kartą pademonstravo visišką įstatymo nepaisymą ir solidarumą, nagrinėdami bylas, susijusias su mūsų teisiamaisiais. Šiandieninis kasacinio skundo nagrinėjimas netapo išimtimi. Teismo sprendimas – neteisėtas, nepagrįstas ir neteisingas, ir apie tai, dėl viešos ir atviros mūsų pozicijos, įsitikino visas pasaulis. Žinoma, mes apskųsime dabartinį sprendimą visose Rusijos institucijose, kurios numatytos pagal įstatymą“, – pareiškė M.Chodorkovskio advokatas Vadimas Kliuvgantas.

M.Chodorkovskio tėvą prislėgė nuosprendis sūnui

Koncerno „Jukos“ buvusio vadovo M.Chodorkovskio tėvui Borisui buvo sunku ištarti bent kelis žodžius apie kasacinės įstaigos sprendimą dėl antrojo nuosprendžio sūnui. B.Chodorkovskis iš teismo salės išėjo vos sulaikydamas ašaras.

Agentūros „Interfax“ paklaustas, ar jis tikėjęsis tokio sprendimo šiame procese ar turėjęs vilčių, kad nuosprendis bus atšauktas, B.Chodorkovskis tik purtė galvą.

„Nieko nesitikėjau“, – vos girdimai ištarė jis. Ir nieko daugiau nesakęs išėjo iš fojė greta salės, kurio vyko posėdis, apsuptas sūnaus šalininkų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min