Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 19d. 17:45 , Atnaujinta: 2019 rugsėjo 19d. 20:03

Teismo nutartis dėl Jungtinės Karalystės parlamento darbo sustabdymo – kitą savaitę

Jungtinės Karalystės Bendruomenių rūmai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Jungtinės Karalystės Bendruomenių rūmai

Jungtinės Karalystės Aukščiausiasis teismas ketvirtadienį paskelbė, kad išaiškinimą dėl klausimo, ar ministro pirmininko Boriso Johnsono sprendimas įšaldyti parlamento darbą prieš numatytą „Brexit“ terminą yra teisėtas, pateiks ateinančios savaitės pradžioje.

„Žinome, kad ši byla turi būti kiek įmanoma greičiau išspręsta, ir tikimės, kad galėsime paskelbti savo sprendimą anksti ateinančią savaitę“, – trečią ir paskutiniąją šio klausimo nagrinėjimo dieną pareiškė teismo pirmininkė Brenda Hale.

Anksčiau buvo prognozuota, kad teismas išaiškinimą pateiks vėliau ketvirtadienį.

B.Johnsonas įšaldė parlamento darbą penkioms savaitėms ir leido įstatymų leidėjams sugrįžti į posėdžių salę tik spalio 14 dieną – likus dviems savaitėms iki planuojamo Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos spalio 31-ąją.

Liepą prisaikdintas konservatorių lyderis tvirtina, kad tai yra įprastas žingsnis, suteiksiantis jo vyriausybei galimybę kitą mėnesį pristatyti naująją teisėkūros programą.

Tačiau kritikai kaltina jį mėginant nutildyti parlamentarus lemtingu laikotarpiu, kai „Brexit“ sąlygos ir išstojimo data vis dar nėra aiškios.

„Norėčiau pakartoti, kad ši byla nėra susijusi su tuo, kada ir kokiomis sąlygomis Jungtinė Karalystė paliks Europos Sąjungą. Šios bylos baigtis to nenustatys“, – reziumavo B.Hale.

„Nagrinėjame tik ministro pirmininko sprendimą rekomenduoti Jos Didenybei (karalienei Elizabeth II) įšaldyti parlamento darbą minėtu laikotarpiu“.

„Kaip girdėjome, tai nėra paprastas klausimas, ir dabar nuodugniai nagrinėsime visus mums pateiktus argumentus“, – pridūrė ji.

Vienuolika iš 12 Aukščiausiojo Teismo teisėjų išklausė kelių ieškovų skundus dėl dviejų žemesnės instancijos teismų vienas kitam prieštaraujančių sprendimų dėl B. Johnsono žingsnio.

Škotijos aukščiausios instancijos civilinis teismas neseniai nutarė, kad sprendimas įšaldyti parlamento darbą buvo neteisėtas, tačiau Anglijoje įsikūręs Aukštasis Teismas priėjo išvadą, jog teisėjai neturėtų kištis į šį reikalą.

B.Johnsonas primygtinai tvirtina, kad Britanija turi palikti ES su „skyrybų sutartimi“ arba be jos, tačiau parlamentarai priėmė įstatymą, įpareigojantį premjerą prašyti atidėti „Brexit“, jeigu jam nepavyktų laiku pasiekti tokio susitarimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:13
04:47
02:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min