Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Teksase per šaudymą bažnyčioje žuvo pastorius, dar du žmonės nukentėjo

Teksase nuo policijos bažnyčioje besislėpusiam 21 metų užpuolikui pareikšti kaltinimai po sekmadienį vykusio šaudymo, per kurį žuvo pastorius ir nukentėjo dar du žmonės, informavo vietos šerifas.
Policija Teksase
Policija Teksase/Asociatyvinė nuotr. / „Scanpix“/AP nuotr.

Kaip per spaudos konferenciją sakė Smito apygardos šerifas Larry Smithas, pareigūnai, pasitelkdami šunis ir dronus, ieškojo įtariamojo vėlai šeštadienį netoli Vinonos esančiame miške po automobilio gaudynių. Sekmadienio rytą netoliese esančios bažnyčios „Starrville Methodist Church“ pastorius aptiko šį vyrą besislepiantį maldos namų tualete.

Pasak L.Smitho, policija iš pradžių vijosi vyrą, nes jis buvo įtariamas mosavęs šautuvu per savo vairuojamo automobilio stogą.

Pareigūnai mano, kad įtariamasis – 21 metų Teksaso gyventojas Mytrezas Deunte Woolenas – įsibrovė į bažnyčią po to, kai naktį į sekmadienį rajoną paliko policija.

62 metų pastorius Markas Allenas McWilliamsas išsitraukė ginklą ir liepė M.D.Woolenui sustoti, pažymėjo L.Smithas, tačiau užpuolikas pagriebė tą ginklą ir ėmė iš jo šaudyti. M.A.McWilliamsas buvo nužudytas, antras asmuo buvo pašautas, o dar vienas susižalojo griūdamas.

Paskui M.D.Woolenas pavogė pastoriaus automobilį ir išvažiavo, o šerifo pavaduotojai galiausiai jį suėmė netoliese esančioje Harisono apygardoje, nurodė L. Smithas. Anot jo, įtariamasis sekmadienį buvo hospitalizuotas dėl pašautos rankos, tačiau lieka neaišku, kada jis nukentėjo.

M.D.Woolenui buvo pareikšti kaltinimai dėl užpuolimo ir nužudymo. Jis laikomas Smito apygardos kalėjime ir galėtų būti paleistas tik už 3,5 mln. dolerių (beveik 2,9 mln. eurų) užstatą.

Apie šaudymą buvo pranešta ryte, kuomet nevyko jokių pamaldų, nurodė šerifo biuro seržantas Larry Christianas. Pasak L.Smitho, tuo metu bažnyčioje buvo pastorius, jo žmona ir dar du žmonės.

Panašu, kad M.D.Woolenas nusprendė pasislėpti bažnyčioje dėl paprasto patogumo, ir nėra jokių požymių, jog šaudymą pakurstė religinė neapykanta, sakė šerifas.

„Tai nėra su bažnyčia, religija susijęs nusikaltimas“, – pabrėžė L. Smithas.

Teksaso gubernatorius Gregas Abbottas pareiškė užuojautą.

„Įvykus šiai siaubingai tragedijai mūsų širdys yra su aukų ir žuvusiųjų ar sužeistųjų artimaisiais“, – pažymėjo jis pareiškime.

Lieka neaišku, kada tiksliai M.D.Woolenas įžengė į netoli Vinonos esančią bažnyčią.

Iškart po incidento su „Starrville Methodist Church“ atstovais nepavyko susisiekti. Teksaso valstijos istorikų asociacijos duomenimis, šie maldos namai buvo pastatyti 1853 metais.

Incidentas įvyko praėjus kiek daugiau nei metams po to, kai ginkluotas asmuo užpuolė netoli Fort Verto, penktojo pagal dydį Teksaso miesto, esančią bažnyčią. Tąsyk buvo nužudyti du žmonės, o užpuoliką vėliau nušovė vienas iš tikinčiųjų.

Po pastarojo incidento Teksaso valdžia pasveikino greitą bažnyčios lankytojų reakciją, pasak pareigūnų, užkirtusią kelią tolesnėms žudynėms ir pademonstravusią valstijoje galiojančių negriežtų ginklų kontrolės įstatymų, įskaitant užpernai priimtą priemonę, apsaugojančią licencijuotų pistoletų savininkų teisę pasiimti ginklą į maldos namų, veiksmingumą.

Tas teisės aktas buvo priimtas reaguojant į 2017 metais įvykdytas žudynes vienoje baptistų bažnyčioje Saderland Springse netoli Teksaso San Antonijaus. Tuomet užpuolikas per pamaldas nušovė 26 maldininkus ir nusišovė pats.

Nuo to laiko Teksase ir kitose valstijose išpopuliarėjo namudiniai šaudymo mokymai, per kuriuos žmonės išmoksta, kaip apginti bažnyčias pasitelkiant teisėsaugos pareigūnų technikas ir įrangą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius