Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 20d. 12:03

Teksase sustabdyti planai įvykdyti egzekuciją žmogžudystės bendrininkui

Elektros kėdė ir mirtinai injekcijai skirta lova
„Scanpix“/AP nuotr. / Elektros kėdė ir mirtinai injekcijai skirta lova

Teksaso teismas penktadienį netikėtai sustabdė planus įvykdyti egzekuciją vyrui, nuteistam už žmogžudystę, kurioje jis faktiškai nedalyvavo.

Planuota, kad mirties bausmė Jeffery Woodui bus įvykdyta ateinantį trečiadienį. 1996 metų sausį šis vyras sėdėjo pikape, sustojusiame šalia vienos degalinės, kai jo draugas nuėjo apiplėšti jos parduotuvės ir nušovė pardavėją.

J.Woodas, kuriam penktadienį sukako 43 metai, buvo nuteistas myriop pagal valstijos įstatymą, skelbiantį, kad bet kuriam asmeniui, dalyvavusiam žmogaus gyvybę nusinešusiame nusikalstamame sąmoksle, tenka tokia pati atsakomybė, kaip ir žudikui, kad ir koks būtų jo faktinis indėlis arba ketinimai.

Jo advokatai argumentavo, kad J.Woodo teisė į sąžiningą teismą buvo pažeista, nes buvo pateikta klaidinančių liudijimų ir mokslinių išvadų.

Teksaso baudžiamųjų bylų apeliacinis teismas nusprendė sustabdyti nuosprendžio vykdymą, remdamasis faktu, kad psichiatrijos ekspertas, pateikęs išvadą dėl J.Woodo pakaltinamumo, vėliau buvo diskredituotas.

„Teismas teisingai pasielgė, kai sulaikė pono Woodo egzekuciją“, – sakoma advokato Jaredo Tylerio pranešime.

J.Woodas, pagal intelekto koeficientą esą prilygstantis vaikui, nežinojo, kad jo draugas Danielis Reneau, su kuriuo jis susipažino tik dviem mėnesiais anksčiau, nešis šaunamąjį ginklą į degalinės parduotuvę, sako nuteistojo šalininkai.

Per incidentą Kervilio mieste šis vyras sėdėjo pikape prie degalinės, o D.Reneau įžengė į parduotuvę ištuštinti jos kasos.

D.Reneau planavo įvykdyti neginkluotą apiplėšimą, bet padėtis pakrypo netikėta linkme – jis šovė į galvą pardavėjui, atsisakiusiam paklusti užpuolikui.

Išgirdęs šūvį, J.Woodas nubėgo į parduotuvę ir pamatė krauju aptaškytą nusikaltimo vietą. Jis padėjo D.Reneau nuplėšti vaizdo magnetofoną, įrašinėjantį apsaugos kameros vaizdą. Galiausiai abu vyrai paspruko, pagrobę parduotuvės seifą ir grynųjų pinigų dėžę.

Jie buvo greitai atpažinti incidento liudininkų ir suimti kitą dieną.

„Egzekucija ponui Woodui, buvusiam šalia pastato, kai tai nutiko, ir anksčiau neįvykdžiusiam jokių nusikaltimų, nebūtų pasitarnavusi teisingumui“, – pabrėžė J.Tyleris.

J.Woodo šalininkai pastarosiomis dienomis dėjo dideles pastangas, kad egzekucija nebūtų įvykdyta. Kelios dešimtys evangelikų dvasinių lyderių pasirašė laišką Teksaso gubernatoriui Gregui Abbottui ir prašė suteikti malonę nuteistajam.

„Dar nesu matęs Jungtinėse Valstijose egzekucijos dėl tokio menko kaltumo kaip pono Woodo (byloje)“, – naujienų agentūrai AFP sakė jo advokatė Kate Black

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 1 Teksasas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min