Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 23d. 18:36

Teksaso separatistinius judėjimus palaiko Rusija?

Teksasas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Teksasas

Amerikiečių leidinys „Politico“ skelbia, kad Rusijos valdžia gali būti prisidėjusi prie separatistinių judėjimų JAV Teksaso valstijoje. Leidinys pažymi, kad galima šios valstijos nepriklausomybė būtų saldus Maskvos kerštas Jungtinėms Valstijoms.

Leidinys cituoja Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, kuris pareiškė, kad kai kurie oficialūs Vakarų atstovai kalba, kad neteisinga, jog Sibiras priklauso Rusijai. „Tačiau ar atimti Teksasą iš Meksikos buvo sąžininga?“ – sakė V.Putinas. Tai jis pareiškė spaudos konferencijos 2014 metų gruodžio 18 dieną metu. 

„Politico“ pažymi, kad Kremlius po Krymo aneksijos aktyviai palaiko separatistinius judėjimus Vakaruose, o Rusijos žiniasklaida mielai nušviečia tai, kas vyksta Venecijoje, Škotijoje, Katalonijoje. 

„Politico“ pažymi, kad Kremlius po Krymo aneksijos aktyviai palaiko separatistinius judėjimus Vakaruose

Leidinio duomenimis, 2014 metų pavasarį „Nacionalinio Teksaso judėjimo“ vadovas Nathanas Smithas apsilankė Sankt Peterburge. Čia jis paskelbė, kad jo vadovaujamą judėjimą palaiko 250 tūkst. žmonių (iš viso valstijoje gyvena 27,6 mln. žmonių). „Jie visų pirma laiko save teksasiečiais, tačiau yra priversti likti amerikiečiais“, – pareiškė jis. Iš jo lūpų nuskambėjo ir dar drastiškesnė frazė: „JAV – ne demokratija, o diktatūra“. 

Publikacijoje minimas ir Čečėnijos parlamento pirmininkas Dukuvachi Abdurachmanovas, kuris perspėjo, kad „jeigu JAV ims tiekti ginklus Ukrainai, mes naujais ginklais aprūpinsime Meksiką“. Jis pareiškė, kad reikia atgaivinti diskusijas apie „JAV aneksuotų teritorijų statusą“. 

Teksaso respublika, prieš prisijungdama prie JAV, buvo nepriklausoma valstybė, egzistavusi nuo 1836 iki 1846 metų. Pastaruoju metu čia suaktyvėjo judėjimai, skelbiantys, kad valstija turi teisę į nepriklausomybę. Teksasas yra ekonomiškai labai stipri valstija, ji yra pagrindinė JAV eksportuotoja. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min