Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tel Avive gaudžia sirenos, Izraelis ir Gazos ruožo kovotojai tebeatakuoja vieni kitus

Gazos miestas per Izraelio raketų atakas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Gazos miestas per Izraelio raketų atakas
Šaltinis: BNS
0
A A

Garsus sprogimas penktadienio popietę driokstelėjo Tel Avive, o sirenos buvo įjungtos antrą dieną iš eilės, perspėdamos apie gresiančią raketų ataką, pranešė ten esantis naujienų agentūros AFP korespondentas.

Policija nurodė, kad sirenos buvo įjungtos, tačiau negalėjo patvirtinti, kad buvo smogta Izraelio sostinei.

Pavojus Tel Avive buvo paskelbtas kitą dieną po to, kai vieną raketa, paleista iš Gazos Ruožo, nukrito jūroje šalia šio didelio pajūrio miesto.

Izraelio armija penktadienį pradėjo 16 tūkst. atsargos karių mobilizaciją, o pareigūnai nurodė, kad žydų valstybė ruošiasi galimai sausumos pajėgų operacijai Gazos Ruože.

ES ragina Izraelį „proporcingai“ atsakyti į Gazos Ruožo kovotojų atakas

AFP/„Scanpix“ nuotr./Raketos pataikė į Vidaus reikalų ministerijos pastatą Gazoje
AFP/„Scanpix“ nuotr./Raketos pataikė į Vidaus reikalų ministerijos pastatą Gazoje

Europos Sąjungos (ES) išorės politikos vadovė Catherine Ashton penktadienį pareiškė, kad Izraelis turi teisę gintis nuo Gazos Ruožo kovotojų raketų atakų, tačiau paragino taikyti „proporcingą“ atsaką.

Smerkdama civilių žmonių žūtį abiejose konflikto pusėse, C.Ashton savo pranešime nurodė, kad palestiniečių islamistų judėjimo „Hamas“ ir kitų grupuočių raketų atakos, „kurios pradėjo dabartinę krizę, visiškai nepriimtinos jokiai vyriausybei ir privalo liautis“.

„Izraelis turi teisę ginti savo gyventojus nuo tokių atakų. Raginu Izraelį užtikrinti, kad jo atsakas būtų proporcingas“, – pridūrė ji.

C.Ashton nurodė, kad kalbėjosi su šio regiono lyderiais, siekiant užtikrinti, kad šis konfliktas nebebūtų eskaluojamas ir nežūtų daugiau žmonių.

ES diplomatijos vadovė taip pat išsakė viltį, kad Egipto premjeras Hishamas Qandilas, kuris penktadienį atvyko į Gazos Ruožą su trumpu vizitu, Izraeliui tęsiant didelio masto aviacijos smūgius, „galės apraminti padėtį“.

Egiptas suintensyvins pastangas siekti paliaubų Gazos Ruože

Egipto premjeras Hishamas Qandilas penktadienį pažadėjo, kad Kairas suintensyvins pastangas užtikrinti paliaubas ir nutraukti Izraelio „agresiją“ Gazos Ruože. 

„Scanpix“ nuotr./Izraelio tankas šalia Gazos ruožo.
„Scanpix“ nuotr./Izraelio tankas šalia Gazos ruožo.

Tuo tarpu per jo vizitą šiame palestiniečių anklave Izraelio aviacijos smūgis nusinešė dviejų žmonių gyvybes.

„Egiptas nedelsdamas suintensyvins savo pastangas ir dės aukas, kad sustabdytų šią agresiją ir pasiektų tvarią taiką“, – H.Qandilas sakė per spaudos konferenciją Gazoje esančioje Šifos ligoninėje, kur jis aplankė kelias naujausių antskrydžių aukas.

„Tai, ką šiandien pamačiau Gazoje, ligoninėje, su kankiniais, negali būti sutikta tylomis, – pažymėjo jis. – Ši tragedija negali būti sutinkama tylomis, o visas pasaulis turėtų prisiimti atsakomybę ir sustabdyti agresiją.“

Izraelis kaltina „Hamas“ pažeidus susitarimą, tačiau neigė, kad surengė kokių nors smūgių per Egipto premjero vizitą.

„Mes neatakavome pastarąsias dvi valandas – be to, per tą patį laiką buvo paleista per 60 (palestiniečių) raketų“, – sakė vienas armijos atstovas, kai „Hamas“ kovotojai iš Ezzedine al Qassamo brigadų pripažino paleidę kitapus sienos daugiau nei 40 raketų.

Ketvirtadienį Vašingtonas pareiškė raginantis Egiptą „panaudoti savo įtaką regione siekiant nutraukti padėties eskalavimą“, nurodė JAV valstybės departamentas.

Per naują izraeliečių oro smūgį Gazos Ruožui žuvo vienas palestinietis

Per naują izraeliečių oro smūgį Gazos Ruožo pietiniam miestui Chan Jūnisui penktadienį žuvo vienas palestinietis, pranešė nepaprastosios tarnybos.

„Pilietis Ismailas Qandilas žuvo kankinio mirtimi ir dar vienas asmuo patyrė vidutinio lengvumo sužeidimą“, – sakoma nepaprastųjų tarnybų pranešime.

Papildyta 14:46. Tel Avivo pašonėje nukrito palestiniečių kovotojų paleista raketa

Viena raketa, penktadienį paleista iš Gazos Ruožo, nukrito jūroje šalie Tel Avivo, o toks incidentas buvo jau antrasis per pastarąsias dvi dienas, policija ir liudininkai nurodė tuojau po to, kai Izraelio sostinėje buvo įjungtos sirenos.

„Manome, kad ji nukrito netoli Tel Avivo pakrantės“, – policijos atstovas Micky Rosenfeldas sakė naujienų agentūrai AFP.

Tuo tarpu vienas incidento liudininkas pasakojo matęs, kaip raketa nukrito į jūrą „už maždaug 200 metrų“ nuo pajūryje esančios JAV ambasados, sukeldama paniką tarp paplūdimyje buvusių žmonių.

Papildyta 15:27. Izraelio puolimas „agresija prieš žmoniją“, sako Egipto prezidentas Mursi

Egipto prezidentas Mohamedas Mursi penktadienį pareiškė, kad Izraelio karinis puolimas Gazos Ruože, nusinešęs mažiausiai 23 palestiniečių gyvybes, yra „įžūli agresija prieš žmoniją“, paskelbė valstybinė naujienų agentūra MENA.

„Egiptas nepaliks Gazos ramybėje, ir tai, kas vyksta, yra įžūli agresija prieš žmoniją“, – Egipto vadovas sakė tuo metu, kai jo premjeras Hishamas Qandilas apsilankė palestiniečių anklave, žadėdamas sustiprinti pastangas siekiant paliaubų, kad būtų nutrauktas kraujo liejimas.

Papildyta 18.53. Raketos atskriejo į Jeruzalę

Pirmą kartą iš Gazos ruožo raketa atskriejo į Jeruzalę. Izraelio armijos radijas pranešė, kad ji nusileido už miesto ribų, apie aukų skaičių nepranešta, skelbia naujienų tarnyba BBC.

Teroristo grupuotės „Hamas“ smurtas nesiliauja trečiadienį Gazos ruože nukovus jų karinį lyderį Ahmedą Jaabari.

Kol kas neaišku, kokia raketa buvo paleista į šventąjį miestą Jeruzalę. Į Tel Avivą ketvirtadienį atskriejo raketa „Fajr-5“.Tiek iki Tel Avivo, tiek iki Jeruzalės yra panašus atstumas, apie 70 km, o Irane pagaminta raketa gali nuskrieti 75 km atstumą.

Į Tel Avivą paleista raketa, anot BBC, žalos nepadarė, ji nusileido jūroje arba negyvenamoje teritorijoje.

Tai pirmas kartas, kai Gazos kovotojai paleidžia tokias galingas raketas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min