Dabar populiaru
Publikuota: 2014 birželio 29d. 18:59 , atnaujinta: 2014 birželio 29d. 19:54

Telefonu su Vladimiru Putinu kalbėjęs Petro Porošenka paragino Rusijos prezidentą neleisti diversantų į Ukrainą

Petro Porošenka ir Vladimiras Putinas
„Scanpix“ nuotr. / Petro Porošenka ir Vladimiras Putinas

Sekmadienį telefonu kalbėjosi Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as ir Rusijos vadovas Vladimiras Putinas. Jie aptarė taikaus konflikto sprendimo Donbase galimybes. Ukrainos prezidento spaudos tarnybos pranešimą cituoja Unian.net. V.Putinas ragina pratęsti paliaubas.

Ukrainos prezidentas pokalbio metu kolegas informavo apie tai, kad jo vadovaujama šalis laikosi visų taikos plane numatytų sąlygų ir paliaubų, kurios pratęstos iki birželio 30-osios.

Tačiau P.Porošenka neslėpė nerimo dėl situacijos, kadangi pastarosios dienos nebuvo ramios – teroristai paliaubų nesilaikė. O esą norint pasiekti tinkamą rezultatą jų laikytis turėjo visos pusės.

P.Porošenko paragino laikytis taikos plano, nutraukti ukrainiečių pasienio postų ir karinių dalinių puldinėjimą, paleisti visus įkaitus. Taip pat Ukraina reikalauja grąžinti visus užgrobtus sienos perėjimo punktus.

Ukrainos vadovas paragino V.Putiną, kad būtų sustiprinta Rusijos-Ukrainos sienos apsauga ir į Ukrainą neplūstų teroristai, nebūtų teikiami jiems ginklai bei karinė technika.

Rusijos prezidentas V.Putinas savo ruožtu paragino Ukrainą pratęsti pirmadienį turinčias pasibaigti laikinas paliaubas su prorusiškais sukilėliais, pranešė Kremlius.

Vokietijos kanclerė A.Merkel ir Prancūzijos prezidentas F.Hollande'as prisijungė prie V.Putino raginimo Ukrainos lyderiui P.Porošenkai pratęsti „ugnies nutraukimo režimą ilgesniam laikotarpiui“, sakoma Kremliaus pranešime, kuris buvo išplatintas po daugiau kaip dvi valandas trukusios keturšalės telekonferencijos.

Pranešime taip pat nurodoma, kad buvo „aptariama galimybė pasiųsti ESBO inspektorius į praėjimo per Rusijos ir Ukrainos sieną punktus“.

Keturi šalių vadovai sutarė dar kartą pasikalbėti ir pirmadienį, birželio 30-ąją. Pirmasis toks pokalbis vyko trečiadienį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min