Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 7d. 18:13 , atnaujinta: 2014 rugpjūčio 7d. 18:23

Teroristai taikėsi ne į Malaizijos, o į „Aeroflot“ lėktuvą, kad Maskva galėtų įsiveržti į Ukrainą

Ukrainoje sudužęs Malaizijos laineris „Boeing 777“ su 295 žmonėmis numuštas iš Rusijos teritorijos?
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainoje numuštas Malaizijos laineris „Boeing 777“

Teroristai, Rytų Ukrainoje numušę iš Amsterdamo skridusį „Malaysia Airlines“ lėktuvą, iš tikrųjų taikėsi į Rusijos „Aeroflot“ orlaivį, spaudos konferencijoje pranešė Ukrainos saugumo tarnybos vadovas Valentinas Nalivaičenka. Pasak jo, teroristai taip norėjo sukurti pretekstą Rusijai pradėti atvirą karą su Ukraina ir į ją įvesti savo kariuomenę, rašo naujienų agentūra „Unian“.

Tuo metu, kai buvo numuštas Malaizijos lėktuvas, virš Donecko srities turėjo skristi ir „Aeroflot“ orlaivis iš Maskvos į Larnaką. 

V.Nalivaičenkos, teigimu, tai rodo, kad išpuolį planavę asmenys gerai nepažinojo teritorijos – t.y., buvo ne vietos gyventojai.

Malaizijos laineris „Boeing 777“ skrido 10 tūkst. metrų aukštyje. Rusijos lėktuvas turėjo skristi 11,6 kilometro aukštyje, o jame – daug Rusijos piliečių.

Tačiau teroristai, pasak V.Nalivaičenkos, blogai nustatė, kurioje vietoje turėjo skristi lėktuvas. „Buk“ sistema, su kuria numuštas lėktuvas, turėjo stovėti Donecko srities vakaruose, tačiau ji buvo pastatyta pietryčiuose.

V.Nalivaičenkos, teigimu, tai rodo, kad išpuolį planavę asmenys gerai nepažinojo teritorijos – t.y., buvo ne vietos gyventojai.

 18.23 val. Kalinama Ukrainos lakūnė: numušti lėktuvą padėjo Rusijos kariai

Rusijoje kalinama Ukrainos lakūnė Nadia Savčenko teigia, jog tikėtina, kad teroristams numušti Malaizijos lainerį „Boeing 777” padėjo Rusijos kariai.

Apie tai žurnalistams ketvirtadienį paskelbė N.Savčenko advokatas Ilja Novikovas. Ankščiau N.Savčenko davė interviu Rusijos televizijos „LifeNews“ žurnalistams. Teigiama, kad iš pusantros valandos trukmės pokalbio su N.Savčenko rusų žurnalistai savo laidoje panaudojo tik vieną frazę, kuri buvo išimta iš konteksto.

„Buvo parodyta frazė, kurioje ji teigia, kad lėktuvo nenumušė teroristai. Tačiau ji turėjo galvoje, kad lėktuvo vien tik savo jėgomis negalėjo numušti teroristai ir, kad jiems padėjo Rusijos armijos karininkai ir kareiviai“, – teigė I.Novikovas. 

Kalinti lakūnė taip pat prašė perduoti, kad jai draudžiama duoti interviu, todėl bet kokie klausimai jai privalo būti perduodami per jos advokatą. Pastarasis, gavęs jos atsakymus, galės juos pateikti žiniasklaidos atstovams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min