Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Luhanske teroristai užėmė prokuratūros pastatą

Ginkluotas prorusiškas separatistas Slovjanske
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ginkluotas prorusiškas separatistas Slovjanske
Šaltinis: 15min.lt/BNS
0
A A

Naktį iš antradienio į trečiadienį Ukrainoje vėl buvo neramu. Slovjanske buvo girdimi sprogimai, aidėjo šūviai, kaukė sirenos. Ukrainos VRM praneša, kad administracijos pastatus užėmę teroristai juos užminavo, jog Kijevo pajėgoms pabandžius juos atsiimti, viskas išlėktų į orą.

18.29 val. Užėmė prokuratūros pastatą

Luhanske teroristai užėmė srities prokuratūros pastatą. Šiuo metu jie veda derybas su prokuroru. 

Skelbiama, kad pastato šturmo nebuvo – į pastatą įėjo apie 20 kaukėtų vyrų su automatais. Jie pareikalavo, kad visi darbuotojai paliktų pastatą, šie nurodymui pakluso, liko tik vadovybė. 

17 val. Trys „Alfa“ darbuotojai iškeisti į tris riaušininkus

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) iškeitė tris pagrobtus „Alfa“ darbuotojus į tris Donecko separatistų riaušininkų lyderius, iš Slovjansko praneša „Komsomolskaja Pravda“ korespondentas Aleksandras Kocas.

Pasak jo, du iš jų yra separatistai Gubariovas ir Perepečajenka.

VIDEO: Antiteroristinė operacija Slovjanske

14.09 val. Nuo antiteroristinės operacijos Donbase pradžios žuvo 14 ukrainiečių kareivių, dar 66 buvo sužeisti.

Taip pat naujienų agentūra „Unian“ skelbia, kad Slovjansko pagrindinius kelius kontroliuoja teroristai. Donecko srityje teroristai dislokavo prieštankinius valdomus raketinius kompleksus „Fagot“. Apie tai pranešė Ukrainos Gynybos ministerija.

13.46 val. Teroristai minuoja Slovjansko administracijos pastatus

Ukrainos Vidaus reikalų ministerija (VRM) praneša, kad įvairius administracijos pastatus Slovjanske užėmę teroristai juose deda sprogmenis, kad Ukrainos pajėgoms pradėjus operaciją, viskas išlėktų į orą.

Pasak naujienų agentūros „Unian“, tarp gyventojų pasklido informacija, kad teroristai naktį pradėjo minuoti prokuratūrą, miesto tarybos, Ukrainos saugumo tarnybos ir milicijos būstines.

Žmonės praneša, kad teroristų planas – susprogdinti pastatus, jei juos bandytų šturmuoti Ukrainos pajėgos. Tokiu atveju dėl civilių aukų būtų kaltinama šalies vyriausybė.

11.08 val. Donecko taryba prašo sustabdyti antiteroristinę operaciją

Donecko miesto taryba sušaukė neeilinę sesiją ir priėmė sprendimą kreiptis į Aukščiausiąją Radą, kad šioje Rytų Ukrainos srityje vykdoma antiteroristinė operaciją būtų nedelsiant sustabdyta bei pradėtos derybos.

Apie tai informavo Donecko miesto vadovas Aleksandras Lukjavčenka.

Anot Donecko deputatų, nutraukus antiteroristinę operaciją, būtina pradėti visų suinteresuotų šalių derybas dėl Ženevos susitarimo įgyvendinimo.

9.23 val. Ukrainos pajėgos atkovojo iš prorusiškų sukilėlių Mariupolio administracinį pastatą

Ukrainos pajėgos susigrąžino kontrolę vietos administracijos pastate pietrytiniame Mariupolio uostamiestyje po naktį vykusių įnirtingų susirėmimų su prorusiškais kovotojais, trečiadienį pranešė žiniasklaida.

Ukrainos televizija „5 kanal“ nurodė, kad Nacionalinė gvardija užėmė pastatą ir išvarė į gatvę sukilėlius, kur jie užblokavo pagrindinį prospektą, degindami padangas ir pastatę vieną troleibusą skersai gatvės. Tačiau iki trečiadienio ryto eismas vėl buvo atnaujintas.

Šios informacijos kol kas negalėjo patvirtinti nepriklausomi šaltiniai.

D.Tymčukas: teroristai bandė sprukti iš Slovjansko

Teroristai bandė pasprukti iš Slovjansko. D.Tymčukas savo „Facebook“ paskyroje paskelbė, kad trečiadienio rytą teroristai bandė pabėgti iš miesto. „Šiuo metu prie vieno iš patikros postų Slovjansko pakraštyje vyksta susirėmimai“, – paskelbė jis.

8.16 val. JAV smerkia planuojamą „fiktyvų“ referendumą rytų Ukrainoje

Jungtinės Valstijos antradienį pasmerkė rytų Ukrainoje veikiančių prorusiškų grupių pastangas organizuoti „fiktyvų“ referendumą, sakydamos, jog tai tėra naujas Maskvos mėginimas aneksuoti daugiau teritorijų.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry pasmerkė planus surengti referendumą gegužės 11 dieną rytiniuose Donecko ir Luhansko miestuose, kuriuose padėtis, anot jo, panaši į susiklosčiusią Kryme kovo mėnesį.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Johnas Kerry
AFP/„Scanpix“ nuotr./Johnas Kerry

„Tai išties naujas Krymo scenarijus, ir jokia civilizuota šalis nepripažins tokių fiktyvių pastangų rezultato“, – J.Kerry sakė žurnalistams.

Tai išties naujas Krymo scenarijus, ir jokia civilizuota šalis nepripažins tokių fiktyvių pastangų rezultato, – J.Kerry sakė žurnalistams.

„Mes kategoriškai atmetame šias neteisėtas pastangas toliau skaldyti Ukrainą“, – jis sakė po susitikimo su Europos Sąjungos (ES) išorės politikos vadove Catherine Ashton.

„Nesėdėsime rankų sudėję, kai rusiški elementai kursto nestabilumo liepsnas, užuot vykdę įsipareigojimus, kuriuos mes priėmėme“, – pridūrė JAV diplomatijos vadovas, sakydamas, kad tame regione „padėtį valdo“ Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kijevas ir jį palaikančios Vakarų šalys įsitikinę, kad Maskva siekia to referendumo, kad pakurstytų chaosą prieš nacionalinius prezidento rinkimus, kurie vyks dviem savaitėmis vėliau.

Vakarų šalys gegužės 25 dieną vyksiančius prezidento rinkimus laiko gyvybiškai svarbiais legitimumo atkūrimui Ukrainoje po to, kai parlamentas paskyrė laikinąją vyriausybę, prorusiškam prezidentui Viktorui Janukovyčiui pabėgus iš šalies dėl kelis mėnesius trukusių audringų provakarietiškų jėgų protestų.

Gyventojai bijo išeiti į gatvę, nakvoja tiesiog darbe

Slovjansko gyventojai liko be pinigų, maisto produktų ir net galimybės išeiti iš namų. Teroristai žudo taikius gyventojus, – skelbia naujienų agentūra „Unian“. Mieste nutrauktas transporto eismas. Tėvai neleidžia vaikų į mokyklas.

Jau kelintą dieną Slovjansko gyventojai neišeina į gatvę – baisu. Visur girdimi šūviai. Esantys ne namuose, nakvoja darbe. TSN.ua skelbia, kad nežinomi asmenys neseniai sušaudė moterį, kuri tiesiog išėjo į savo balkoną.

Skelbiama, kad Slovjansko gyventojai netiki „aklomis“ kulkomis, kalbama, kad šaudoma nusitaikius. Anot vietos gyventojų, ginklus teroristai dalija į kairę ir į dešinę visiems pasitaikiusiems.

Neramu Slovjanske buvo ir pirmadienį. Visą pirmadienio įvykių Ukrainoje eigą rasite čia.

Rusijos diversantai dalija ginklus

Rusijos diversantai Donecke dalija ginklus, visiems tiems, kurie nori dalyvauti provokacijose prieš valdžią. Apie tai savo „Facebook“ paskyroje paskelbė Karo ir politikos studijų centro vadovas Dmitrijus Tymčukas.

„Tuo pačiu Donecko srityje teroristai pagrobė du vietos pareigūnus. Mainais už jų paleidimą jie reikalauja 300 automatų“, – pranešė D.Tymčukas.

Odesoje į patikros postą skriejo Molotovo kokteilis

Odesos prieigose, antradienį nežinomas asmuo į patikros postą paleido Molotovo kokteilį, – trečiadienio rytą skelbia TSN.ua. Kilo gaisras. Ugnis sunaikino patikros postą.

VIDEO: Odesoje į patikros postą skriejo Molotovo kokteilis.

Slovjanske – šūviai ir sprogimai

Naktį iš antradienio į trečiadienį Ukrainoje vėl buvo neramu. Slovjanske buvo girdimi sprogimai, aidėjo šūviai, kaukė sirenos.

Skelbiama, kad Slovjansko prieigose įvyko bent du didžiuliai sprogimai.

„Mieste kaukė sirenos. Buvo girdėti šūviai“, – praneša naujienų agentūra. Miestą atakuoja Ukrainos nacionalinės gvardijos kariškiai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min