Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 4d. 19:17

Teroristai vėl sėja paniką oro uostuose: bombos gali būti įmontuotos drabužiuose ir net savižudžio kūne

Skrydžio laukiantys keleiviai viename iš Prancūzijos oro uostų
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Skrydžio laukiantys keleiviai viename iš Prancūzijos oro uostų

Gavusi informacijos, kad „al Qaeda“ gamina naujus sunkiai aptinkamus sprogmenis, JAV vyriausybė įsakė griežtinti keleivių kontrole Europos ir kitų šalių oro uostose, iš kurių skraido tiesioginiai reisai į Šiaurės Ameriką. Patikra jau sustiprinta Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje ir Kanadoje.

„Keleivių saugumas – pirmoje vietoje“, – teigė Jungtinės Karalystės premjeras D.Cameronas, tačiau sustiprinta kontrolė kelia daug nepasitenkinimo. Amerikiečių žurnalistė  Lisa Simeone tokius kruopščius patikrinimus prilygino užpuolimui, apsaugos darbuotojams naudojant invazinius apieškos metodus.

Prancūzijoje valdininkai rekomenduoja keleiviams į oro uostus atvykti anksčiau, nes dėl papildomų patikros punktų eilėse teks stovėti ilgiau. Apsaugos sustiprinimas labiausiai juntamas Charles'io de Gaulle'io oro uoste, taip pat, Taičio, Martinikoje ir Gvadelupos oro uostuose.

Sprogstamieji užtaisai gali būti gabenami nešiojamuosiuose kompiuteriuose, telefonuose rūbuose, išmirkytuose sprogstamajame skystyje ar net implantuoti į žmogų.

Apsauga sustiprinta ir Kanados oro uostuose. Nors patikros procedūros nėra tokios griežtos, kaip Jungtinėje Karalystėje, Kanados valdžia įvedė naują pataisą šalies aviacijos saugumo reglamente, leidžiantį pareigūnams lėktuve su savimi turėti užtaisytą ginklą.

Apsauga sustiprinta ir Vašingtono vidaus saugumo departamento ministro Jeho Johnsono įsakymu.

Nerimą kelia tai, jog „al Qaeda“ Jemene, dar kitaip žinoma kaip Arabų pusiasalio „al Qaeda“, su sprogmenų gaminimo ekspertu Ibrahimu Hassanu al Asiri priešakyje, pradėjo bendradarbiauti su „Jabhat al Nusra“ džihadistais Sirijoje.

Baiminamasi, kad dviejų grupuočių susijungimas leis joms dalintis patirtimi gaminant naujo tipo sprogmenis, kurie yra neaptinkami naudojant konvencinius oro uosto apsaugos metodus.

Sprogstamieji užtaisai gali būti gabenami nešiojamuosiuose kompiuteriuose, telefonuose, drabužiuose, išmirkytuose sprogstamajame skystyje ar net implantuoti į žmogų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min