Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
04 02

Teroristiniai išpuoliai, metę šešėlį ant Kremliaus: per V.Putino valdymą tokių buvo ne vienas

Kovo pabaigoje įvykusios žiaurios žudynės Rusijos koncertų salėje, per kurias žuvo mažiausiai 140 žmonių, o dar per 180 sužeista, tapo naujausiu išpuoliu ilgame teroristinių išpuolių ir įkaitų grobimų sąraše per beveik ketvirtį amžiaus trunkantį Rusijos lyderio Vladimiro Putino valdymą. Leidinys TVNET apžvelgia didžiausius pastarųjų dviejų dešimtmečių teroristinius išpuolius Rusijoje, kurie sukrėtė ne tik Kremlių, bet ir metė šešėlį ant Rusijos valdžios.
1999 m. daugiabučių sprogdinimai Rusijoje
1999 m. daugiabučių sprogdinimai Rusijoje / Vida Press ir „Scanpix“/AFP nuotr.

Išpuolis prieš koncertų salę „Crocus City Hall“ Maskvoje, už kurį atsakomybę prisiėmė džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ Centrinės Azijos padalinys, po kelerius metus trukusios ramybės tapo vienu žiauriausių ir labiausiai sukrečiančių Rusijoje.

V.Putino požiūris į kovą su teroristais pasižymi tvirta pozicija nenusileisti jokiems jų reikalavimams. Vis dėlto šalyje, kurioje riba tarp tiesos ir melo dažnai ištrinama, kalbama ne tik apie Rusijos galimybes užkirsti kelią kruviniems išpuoliams, bet ir, tamsiems debesims tvenkiantis virš Kremliaus, apie saugumo tarnybų dalyvavimą šiuose žiaurumuose.

Devintojo dešimtmečio pabaigoje – Rusijos prezidento Boriso Jelcino valdymo pabaigoje – padėtis Rusijoje buvo gana apgailėtina. 1998 m. šalies ekonomika tapo nemoki, rublio vertė smarkiai krito, o B.Jelcino fiskalinė politika prarado pasitikėjimą tarptautinių partnerių akyse. Rusijos piliečiai prarado savo santaupas – antrą kartą per dešimtmetį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius