Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teroristų grupuotės Ukrainoje pradėjo pjautis tarpusavyje: nepasidalija grobio ir Maskvos pinigų

Ginkluotas prorusiškas separatistas Luhanske
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ginkluotas prorusiškas separatistas
Šaltinis: 15min
0
A A

Teroristų grupuotės Ukrainoje ima konkuruoti viena su kita, apie tai liudija antradienį įvykdytas pasikėsinimas į Luhansko srities „liaudies gubernatoriumi“ apsiskelbusį Valerijų Bolotovą, rašo „Le Figaro“.

Kaip teigiama prancūzų leidinyje, Donbaso teroristų grupuočių viduje prasidėjo skilimas. Nors teroristai vis dar kontroliuoja Donecką, Kramatorską ir Slovjanską, kyla vis daugiau klausimų, kas jiems vadovauja ir kiek jų yra. „Mes žinome, kad jie pasidaliję į tarpusavyje konkuruojančias grupuotes“, – leidinio žurnalistui sakė vietos administracijos atstovas. 

Teroristai užpuolė vietos kalėjimus, ieškodami ginklų, nemažai išlaisvintų kalinių papildė jų gretas

5-10 teroristų grupės užklysta į Donecko viešbučius ir kavines. „Jie manęs paprašė „paaukoti lėšų“ revoliucijai paremti“, – pasakojo vieno baro savininkas. 

„Ši situacija primena dešimtojo dešimtmečio Bosniją. Ginkluotų grupuočių niekas nebesukontroliuoja, ir jų vadovai tampa paprasčiausiais banditais“, – sakė Donecko nacionalinio universiteto politologijos profesorius Igoris Todorovas. Vietos žiniasklaida praneša, kad teroristai užpuolė vietos kalėjimus, ieškodami ginklų, nemažai išlaisvintų kalinių papildė jų gretas. Milicijos teroristų kontroliuojamų miestų gatvėse beveik nematyti. 

Maskva nerimauja, kad nebekontroliuos situacijos

Tuo tarpu politologas Jurijus Romanenko teigia, kad pasikėsinimas į V.Bolotovą liudija apie nesutarimus tarp teroristų. Jo teigimu, šie nesutarimai yra pagrįsti ne ideologiniais, o materialiniais sumetimais. „Jie pjaunasi, nes negali pasidalinti grobio“, – teigia jis. Teroristai negali pasidalinti iš Maskvos ir Viktoro Janukovyčiaus aplinkos gaunamos finansinės paramos. 

Politologas pabrėžia, kad V.Janukovyčius paramą skiria, vis dar turėdamas vilčių kažkada grįžti į valdžią, tačiau jo niekas Ukrainoje nebelaukia. „Jis nebeturi žmonių paramos. Tik Maskva išnaudoja jį, kad pateisintų savo įsikišimą į Ukrainos reikalus“, – teigė jis. 

Politologas teigia, kad Maskva supranta teroristų grupuočių skilimo pavojus ir deda didžiules pastangas, kad suvienytų šiuos tūkstančius ginkluotų žmonių. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min