Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 29d. 17:39

Lietuvą ir kitas sankcijas įvedančias valstybes Rusija oficialiai vadins „agresorėmis“?

Rusijos Dūma
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos Dūma

Rusijos valstybės Dūmos deputatai antradienį paskelbė apie įstatymo projektą, pagal kurį visos valstybės, kurios įvestų sankcijas Rusijai būtų laikomos šalimis agresorėmis, praneša „Radio Free Europe“.

Prokremliškas dienrašis „Izvestia“ paskelbė, kad, remiantis siūlomu įstatymu, visų „šalių agresorių“ kompanijų veikla Rusijoje būtų apribota.

Šie pasiūlymai buvo pateikti svarstymui ES ir JAV įvedus sankcijas, kuriomis Maskva nubausta už teroristų, siaučiančių Ukrainoje, palaikymą. 

Laikraščio „Izvestia“ kalbintas Rusijos Dūmos deputatas Jevgenijus Fiodorovas, priklausantis valdančiajai „Vieningosios Rusijos“ partijai, teigė, kad priėmus įstatymo pataisas Rusijos vyriausybei būtų suteikta teisė riboti audito ir finansų konsultavimo įmonių veiklą Rusijoje.

J.Fiodorovas, kuris palaiko įstatymo projektą, įvardijo šešias didžiausias tarptautines audito ir finansų konsultavimo bendroves, kurios patirtų suvaržymus. Tai „Deloitte“, „KPMG“, „Ernst and Young“, „Boston Consulting Group“ ir „McKinsey“.

Pagal įstatymo projekte esantį apibrėžimą, „šalis agresorė“ yra bet kuri šalis, kuri „įvedė sankcijas prieš Rusijos Federaciją, Rusijos piliečius arba Rusijos kompanijas“.

Įstatymo projektas bus perduotas svarstyti Rusijos Dūmai liepos 30 d. Priėmus įstatymą Rusijos vyriausybei būtų „suteikta teisė patvirtinti šalių agresorių sąrašą tam, kad būtų apginta konstitucinė tvarka, garantuota valstybės apsauga ir saugumas, apsaugota Rusijos Federacijos vietos rinka ir nacionalinės ekonomikos plėtra“ .

Pagal įstatymo projekte esantį apibrėžimą, „šalis agresorė“ yra bet kuri šalis, kuri „įvedė sankcijas prieš Rusijos Federaciją, Rusijos piliečius arba Rusijos kompanijas“.

Vis dėlto, skeptikai nemano, kad šiam įstatymui bus pritarta, nes jo priėmimas visiškai izoliuotų Rusijos įmones ir būtų žalingas šaliai, kadangi dauguma svarbių Rusijos įmonių naudojasi tarptautinių audito ir finansų konsultavimo bendrovių paslaugomis. 

JAV ir ES Rusijai sankcijas sugriežtino tris kartus, taip nubaudžiant Maskvą dėl jos vykdomo teroristų rėmimo Ukrainoje. Tikėtina, kad po prorusiškų teroristų liepos 17 d. numušto Malaizijos lainerio „Boeing 777” katastrofos Vakarų šalys įves papildomas sankcijas Rusijai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min