TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Tėvas apie įtariamą sūnų-teroristą: jis buvo tylus vaikas

Klaustukas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Klaustukas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Paskutinį kartą, kai mačiau sūnų, jis savo miegamajame žaidė „Xbox 360“, – BBC pasakojo 42 metų Hassanas. – Kitą dieną jis išėjo susitikti su keliais savo draugais, perpiet paskambino ir pranešė, kad kažkur žaidė krepšinį“.

Sunku būtų buvę įtarti, ką amerikietis paauglys, žaidžiantis kompiuterinius žaidimus ir krepšinį, tylų praėjusių metų lapkritį, ką tik pasibaigus Padėkos dienai, slėpė savyje. 18–metis Amanas Hassanas Yemeris į savo namus Aleksandrijoje, Virdžinijos valstijoje, nebesugrįžo.

Vietoj to jis kartu su savo keturiais draugais įveikė tūkstančius kilometrų į Pakistaną, kur jie kaltinami teroristine veikla.

„Buvau priblokštas šių naujienų, – prisiminė Hassanas, prašęs žurnalisto nerašyti pilno jo vardo. – „Jis nepasiėmė su savimi jokio lagamino. Jokių drabužių. Visa tai labai sunku suvokti“.

„Tylus berniukas“

Hassanas, Etiopijoje gimęs Amerikos pilietis, įsitikinęs, kad jo sūnus ne teroristas. „Mano sūnus yra tylus, labai mielas musulmonas, – tvirtino jis, paklaustas, ar Amanui buvo nesvetimas radikalusis islamas. – Niekada nemačiau jokių signalų. Jis tiesiog buvo klausytojo ir sekėjo tipo žmogus“.

Praėjusį gruodį šiaurės rytų Pakistane esančiame Sargodha mieste suimtiems įtariamiesiems kovo 17 d. pateikti kaltinimai dėl sąmokslo įvykdyti teroristinius išpuolius Pakistane, uždraustų džihadistų grupuočių finansavimo ir sąmokslo paskelbti karą Pakistano sąjungininkei Afganistanui. Jaunuoliai visus kaltinimus neigia.

Kiek anksčiau įvykusios apklausos ataskaitoje teigiama, kad visi įtariamieji, kuriems 18–25 metai, „laikosi nuomonės, kad džihadas turi būti paskelbtas prieš visus bedievius“ ir kad vienas iš kaltinamųjų, Ahmedas Abdullahas Minni, kovotojo instrukcijas išklausė „YouTube“ internetinėje svetainėje.

Paaiškėjus, kad Amerikoje dingo jaunuoliai, buvo surastas vieno iš dingusiųjų video įrašas, kuriame jis išreiškė savo radikalų požiūrį. Būtent tada jaunuolių šeimos susisiekė su JAV valdžios atstovais. Kiek vėliau, šeimoms sužinojus, kad jų pradingę sūnūs atsidūrė Pakistane, vieno iš jų giminės namuose, jaunuolių apsistojimo vieta perduota FTB.

„Kreipdamiesi į FTB jie manė, kad jei jų vaikai atsidūrė bėdoje, FTB galės jiems padėti, – aiškina įtariamiesiems ir jų tėvams atstovaujanti teisininkė Nina Ginsberg. – Tikimės, kad kai šeimos dėl ko nors susirūpinusios, teisėsaugos institucijos yra tinkamiausia vieta kreiptis. Šiuo atveju tai nepasitvirtino“.

Atskleisdami tai, ką žinojo, tėvai tikėjosi, kad FTB padės jiems susigrąžinti savo vaikus į JAV. Net jei tai būtų reiškę, kad jiems teks susidurti su Amerikos teisėsauga. Vietoj to, jie dabar tiki, kad FTB visą informaciją perdavė Pakistano policijai.

„Supratome, kad pakistaniečiai negalėjo nustatyti jų buvimo vietos. Negalėjo net patvirtinti, kad jie atvyko į šalį, – teigia N.Ginsberg. – Praėjus labai trumpam laikui po to... FTB jau žinojo, kur jie buvo ir kad jie buvo suimti“.

FTB atsisakė BBC komentuoti šį atvejį ar atsakyti, ar išties jos agentai perdavė informaciją apie jaunuolius Pakistano policijai.

Amerikiečių teismas praėjusį mėnesį įvyko už uždarų durų. Jei teismas pripažins jaunuolių kaltę, jiems grės įkalinimo iki gyvos galvos bausmė.

Visgi po suėmimo gruodį, vienas Pakistano policijos atstovas JAV žiniasklaidos atstovui „ABC News“ tvirtino, kad jauni vaikinai „net nežinojo, ką reiškė džihadas“.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min